Andrzej Dera o publikacji "Faktu": rodzina chciała normalnie żyć, to zostało zdeptane

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 13:49
- To, co jest w gazecie, w tytule - to jest obrzydliwa manipulacja - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera o publikacji "Faktu" o rzekomym ułaskawienia pedofila przez prezydenta.
Andrzej Dera
Andrzej DeraFoto: Wojciech Kusiński/PR1

"Fakt" napisał w piątek, że prezydent "pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem". "Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w krocze. Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego" - pyta na pierwszej stronie gazeta. 

Shutterstock gazeta Fakt 1200 collage.jpg
"Ohydnie manipuluje", "Przyszedł rozkaz z Berlina?". Komentarze po publikacji "Faktu" nt. prezydenta

- Jest to coś obrzydliwego - powiedział Andrzej Dera o publikacji "Faktu" i wskazał, że ten tabloid działa tak od długiego czasu. Gość Jedynki przypomniał okładkę gazety, gdy samobójstwo popełnił syn Leszka Millera.

- W tej chwili mamy kontynuację tego. Obrzydliwy tytuł niemający nic wspólnego z rzeczywistością, próbujący manipulować i wpływać na czytelników, a przez to wpływać na ocenę jednego z kandydatów - powiedział minister.

- To jest coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Powinno być przez wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych będących w różnych redakcjach, po prostu potępione. Niestety w Polsce się po raz kolejny zdarza - dodał Andrzej Dera.

Posłuchaj
08:46 wsp 03-7 dera [ PR1]PR1 (mp3) 3 lipiec 2020 12_20_23.mp3 Andrzej Dera o kłamliwej publikacji gazety "Fakt" ws. ułaskawienia pedofila (Jedynka/W samo południe)

Gość audycji "W samo południe" przypomniał związane z tą sprawy fakty. - Pan prezydent nie ułaskawił pedofila. Pedofil karę swoją odbył, karę pozbawienia wolności. Na wniosek ofiary - dziś osoby pełnoletniej - i jej matki zniósł zakaz zbliżania się do tych osób. Pozytywną opinię wydały sądy, pozytywną opinię wydał prokurator generalny - powiedział. - Z wnioskiem wystąpiła rodzina, chciała normalnie żyć. To zostało zdeptane - podkreślił.

***

Tytuł audycjiW samo południe

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Andrzej Dera (minister, Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 3.07.2020

Godzina emisji: 12.20

fc

Czytaj także

"Zaprzeczenie standardów dziennikarskich". Rzecznik prezydenta o publikacjach ws. ułaskawienia

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 09:13
To, co się dzieje wokół ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę - na wniosek pokrzywdzonej, poparty przez sądy i prokuraturę - mężczyzny, jest obrzydliwe i cyniczne - ocenił w piątek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - To niszczenie życia osób prywatnych - dodał.
rozwiń zwiń