Projekt zmian Konstytucji. Urszula Rusecka: Andrzej Duda przechodzi od słów do czynów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 13:21
- Po raz kolejny prezydent Andrzej Duda udowadnia, że to co zapowiada w kampanii wyborczej, jest wiarygodne - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Urszula Rusecka, posłanka PiS, przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Prezydent podpisał projekt zmiany Konstytucji, dotyczący zakazu adopcji dzieci przez pary pozostające w związku jednopłciowym.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podczas podpisania projektu zmiany Konstytucji RP w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podczas podpisania projektu zmiany Konstytucji RP w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Duda 1200.jpg
"Likwiduje różne absurdy". Prezydent o nowej matrycy VAT

- Prezydent Andrzej Duda przechodzi od zapowiedzi do czynu. Proponuje, aby w polskiej Konstytucji znalazł się wyraźny zapis, o tym, że osoby żyjące w nieformalnych związkach jednopłciowych, nie mogą adoptować dzieci  - powiedziała w Jedynce Urszula Rusecka, posłanka PiS, przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. - Dziecko powinno się wychowywać w naturalnej rodzinie, taki jest duch polskiej Konstytucji - dodała.

- Prezydent mówi tym samym "sprawdzam" do posłów innych ugrupowań - powiedziała Urszula Rusecka.

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji Konstytucji w sprawie wykluczenia możliwości adopcji dziecka przez osoby pozostające w związku jednopłciowym. Prezydent wyraził nadzieję, że podpisany przez niego projekt otrzyma poparcie w polskim parlamencie. Powiedział, że liczy na głosy posłów Zjednoczonej Prawicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Konfederacji oraz niektórych polityków Platformy Obywatelskiej.


Posłuchaj
09:45 (Jedynka/W samo południe) Urszula Rusecka (PiS) o projekcie zmian Konstytucji i kampanii wyborczej (Jedynka/W samo południe)

 

Proponowane przez prezydenta zmiany zostaną wprowadzone do Konstytucji, jeśli poprze je co najmniej 2/3 posłów i bezwzględna większość senatorów.

W nagraniu więcej także o kampanii wyborczej.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Urszuła Rusecka, posłanka (PiS), przewodnicząca komisji polityki społecznej i rodziny

Data emisji: 6.07.2020

Godzina emisji: 12.21

***

Jedynka/PAP/ IAR/in./


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister finansów: nowelizacja budżetu prawdopodobnie w drugiej połowie lipca

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 12:02
Szef resortu finansów Tadeusz Kościński poinformował, że nowelizacja budżetu czeka nas prawdopodobnie w drugiej połowie lipca. - Deficyt nie musi być problemem. Ważne na co są te pieniądze wydane - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Likwiduje różne absurdy". Prezydent o nowej matrycy VAT

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 12:07
- To my obniżamy podatki. Dziś zaczyna obowiązywać nowa matryca VAT, która m.in. obniża stawkę VAT na pieczywo, owoce cytrusowe i artykuły higieniczne - mówił w Drawsku Pomorskim prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń