Czarnecki: Trzaskowski wiele mówi, ale to polski rząd dba o pieniądze z UE

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 13:03
- Rafał Trzaskowski dopuścił do sytuacji, w której warszawiacy płacą za prąd, kanalizację oraz część transportu firmie niemieckiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

We wtorek ok. godz. 10.30 na ul. Klaudyny na warszawskich Bielanach kierowca autobusu linii 181 uderzył w cztery zaparkowane pojazdy i latarnię. Jedna osoba, pasażerka autobusu, została przewieziona do szpitala z ogólnymi obrażeniami. 

autobus pap 1200.jpg
Kolejny kierowca Arrivy spowodował wypadek po narkotykach. Warszawski ratusz: rozważymy zerwanie umowy

Wtorkowy wypadek to drugie podobne zdarzenie z udziałem będącego pod wpływem narkotyków kierowcy pracującego dla firmy Arriva. 25 czerwca kierowca autobusu linii 186 spowodował wypadek na moście Grota-Roweckiego, w którym zginęła pasażerka, a czworo innych pasażerów zostało ciężko rannych. Tomasz U., który kierował autobusem, był pod wpływem amfetaminy. Został aresztowany.

Posłuchaj
06:57 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_07_08-12-22-34_for_media.mp3 Czarnecki: Trzaskowski wiele mówi, ale to polski rząd dba o pieniądze z UE (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego "Rafał Trzaskowski jest prezydentem stolicy, gdzie transport miejski jest w rękach niemieckiej firmy i widzimy tego dramatyczne konsekwencje".

- To problem Rafała Trzaskowskiego, który dopuścił do sytuacji, w której warszawiacy płacą za prąd firmie niemieckiej, za kanalizację firmie niemieckiej, a za część transportu również firmie niemieckiej. To niesamowite, że w sercu Polski tyle niemieckich firm pod okiem Trzaskowskiego robi świetne biznesy, a przecież mogłyby wykonywać te usługi polskie firmy, podatki mogłyby wędrować do Polski. Ta praktyka mnie zdumiewa - powiedział europoseł PiS.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia przyznał, że "Rafał Trzaskowski wiele mówi, ale to polski rząd skutecznie dba o pieniądze z UE". - PO to puste obietnice, a Polska ma przewidywaną najmniejszą recesję spośród wszystkich krajów UE i to jest sukces naszego kraju  - dodał.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycjiW samo południe

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)

Data emisji: 08.07.2020

Godzina emisji: 12.23

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu". Czarnecki ostro o kandydacie KO

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 15:44
- Nie chcemy wojny na górze - powiedział w sobotę w Toruniu europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Dodał, że w II turze wyborów prezydenckich Polacy dokonają wyboru cywilizacyjnego. Ocenił, że Rafał Trzaskowski, jako prezydent, doprowadziłby do chaosu, na co - jego zdaniem - nie można pozwolić.
rozwiń zwiń