Bochenek: media zagraniczne nieustannie manipulowały, kłamały i atakowały prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 13:40
- To zwycięstwo cieszy, zwłaszcza że działaliśmy w bardzo trudnych warunkach. Byliśmy atakowani z każdej strony przez gigantyczny establishment medialny - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Bochenek, poseł PiS i członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.
Prezydent Andrzej Duda podczas wypowiedzi dla mediów w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent Andrzej Duda podczas wypowiedzi dla mediów w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Andrzej Duda with wife and daughter on election night July 12, 2020 mid-20712489.jpg
Polacy docenili prezydenta. Andrzej Duda zdobył blisko 1,8 mln głosów więcej niż w 2015 r.

Andrzej Duda w wyborach prezydenckich zdobył 10 mln 413 tys. 94 głosy (51,21 proc.), a Rafał Trzaskowski 9 mln 921 tys. 219 głosów (48,79 proc.) - wynika z informacji o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania przedstawionych przez PKW w poniedziałek rano.

Prowadząca audycję Magdalena Ogórek poprosiła swojego gościa o skomentowanie niepełnych jeszcze wyników wyborów.


Posłuchaj
09:13 PR1_AAC 2020_07_13-12-21-34_for_media.mp3 Rafał Bochenek: na prezydenta Andrzeja Dudę wylała się fala hejtu (W samo południe/Jedynka)

 

"To zasługa wielu osób"

Rafał Bochenek podkreślił, że niedzielny wieczór był szczęśliwy dla sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówił, prowadzenie kampanii wyborczej, to było wiele miesięcy ciężkiej, wytężonej pracy wielu ludzi.

- Bardzo dziękuję całemu zespołowi kampanijnemu, który wspierał Andrzeja Dudę, zarówno w sztabie pod kierunkiem premier Beaty Szydło  i europosła Joachima Brudzińskiego, jak również tym wszystkim, którzy pracowali w terenie, w miastach i miasteczkach - mówił poseł PiS.

Polityk dodał, że to zwycięstwo cieszy tym bardziej, że sztab prezydenta musiał działać w bardzo trudnych warunkach. - Byliśmy atakowani z każdej strony przez gigantyczny establishment medialny, zwłaszcza tych mediów zagranicznych, które nieustannie manipulowały, kłamały i atakowały Andrzeja Dudę w wielu tematach - tłumaczył.

1200_Hołownia_Trzaskowski_PAP_EN.jpg
Szukanie winnych po porażce Trzaskowskiego. Na liście Hołownia, Biedroń i Kosiniak-Kamysz

Fala hejtu

Mówił, że na prezydenta "wylał się gigantyczny hejt z mediów społecznościowych czy nawet akcji wielu pracowników mediów zagranicznych, bo to nie jest absolutnie dziennikarstwo".

- Używanie wulgaryzmów obrażających część naszego społeczeństwa to jest skandal i myślę, że wszyscy powinniśmy się na chwilę zatrzymać, ochłonąć, odstawić Twittera, media społecznościowe i zastanowić się, czy naprawdę chcemy, żeby tak Polska wyglądała - stwierdził.

Bochenek mówił, że jeżeli osoby opiniotwórcze, które mają gigantyczne zasięgi w internecie, używają tego typu słownictwa, to naprawdę nie przyczyniają się do studzenia temperatury w społeczeństwie. - A wręcz ją podgrzewają - ocenił. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Rafał Bochenek (poseł PiS)

Data emisji: 13.07.2020

Godzina emisji: 12.15

pkur/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polonia w USA zagłosowała na Andrzeja Dudę. Wynik lepszy niż w I turze

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 22:48
Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie wśród amerykańskiej Polonii. Obecnego prezydenta poparło 55 procent głosujących, a Rafała Trzaskowskiego - 45 procent. W USA prezydent Duda wyprzedził swego rywala o ponad 3 i pół tysiąca głosów.
rozwiń zwiń