Lidia Staroń: ludzie wybierając Andrzeja Dudę powiedzieli, czego i kogo chcą

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 13:05
- Mam nadzieję, że następna kadencja prezydenta to będzie nie tylko bardzo ciężka praca, ale też zakopywanie rowów, które dzielą Polaków - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Lidia Staroń, senator niezależna.
Wybrany na II kadencję prezydent RP Andrzej Duda
Wybrany na II kadencję prezydent RP Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

kaczynski_1200 (2).jpg
Jarosław Kaczyński: II tura wyborów to była walka jeden przeciwko wszystkim

Lidia Staroń mówiła w rozmowie z Magdaleną Ogórek, że gratuluje prezydentowi wygranej i dziękuje ludziom, którzy wzięli udział w wyborach. - To jest ich wybór, ich głos zdecydował, w którą stronę pójdzie Polska - stwierdziła.

Senator niezależna mówiła ponadto, że ma nadzieję, iż prezydentowi choć trochę uda się zmniejszyć podziały, które narosły w Polsce. - Dziś Polskę dzieli rów na pół. Widzieliśmy, jak kampania była agresywna, że cały czas toczyła się walka - oceniła.

Współpraca opozycji

Polityk podkreśliła również, że chciałaby, aby opozycja współpracowała z Andrzejem Dudą merytorycznie, ponieważ najważniejsze jest dobro obywateli. - Jako senator niezależny cały czas właśnie tak działam, dla ludzi, bo nie chodzi tylko o obietnice, ale też o działania - stwierdziła, dodając, że istotne jest tworzenie przepisów korzystnych dla obywateli.


Posłuchaj
08:39 PR1_AAC 2020_07_15-12-23-55_for_media.mp3 Senator niezależna Lidia Staroń: dzisiaj wiemy, że Polskę dzieli rów na pół (W samo południe/Jedynka)

 

- Dla nas najważniejsze są rozwiązania społecznych problemów i propozycje dla młodych ludzi, a także te, które dotyczą gospodarki - wyliczała.

Lidia Staroń mówiła ponadto, że ludzie, wybierając Andrzeja Dudę na prezydenta, powiedzieli, czego i kogo chcą. - To nie jest partia, to jest człowiek, który został wybrany na drugą kadencję. A my teraz będziemy sprawdzać i kontrolować, jak prezydent działa - zapewniła senator niezależna.

Więcej w nagraniu rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Magdalena Ogórek

Gość: Lidia Staroń (senator niezależna)

Data emisji: 14.07.2020

Godzina emisji: 15.28

pkur/khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch: w wyborach prezydenckich nie ma srebrnego medalu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 11:52
- O jakim sukcesie Rafała Trzaskowskiego można mówić? W wyborach prezydenckich jest zwycięzca, a pozostali kandydaci są przegrani - powiedział prof. Waldemar Paruch, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który w ten sposób odniósł się do komentarzy wskazujących, że wynik kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze można uznać za sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Sarzyńska: Andrzej Duda jest politykiem koncyliacyjnym, nie dąży do konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 19:00
- Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji. Końcówka kampanii wyborczej była ostra, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń