"Polska wraca na stabilną ścieżkę rozwoju". Henryk Kowalczyk o budżecie państwa na 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 13:37
- Minęliśmy największy dołek w polskiej gospodarce. Kwiecień i maj to były najtrudniejsze momenty. Teraz, patrząc na przychody podatkowe za czerwiec, są one porównywalne z czerwcem ubiegłego roku - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Henryk Kowalczyk (PiS).
Henryk Kowalczyk
Henryk KowalczykFoto: Polskie Radio

- Sejm zajmie się we wrześniu nowelizacją budżetu państwa na rok 2020 - poinformował podczas niedawnego posiedzenia sejmowej komisji finansów jej przewodniczący Henryk Kowalczyk.

premier bruksela szczyt twitter 1200.jpg
Premier: Polska największym beneficjentem Funduszu Spójności

- Według mojej wiedzy na wrzesień szykowana jest nowelizacja budżetu, czyli tuż po przerwie wakacyjnej zaczynamy pracę komisji finansów publicznych nad nowelizacją budżetu na rok 2020. Teraz jest to na etapie prac rządowych - zaznaczył.


Posłuchaj
11:26 PR1_MPLS 2020_07_23-12-16-35.mp3 Henryk Kowalczyk o budżecie państwa na 2020 rok (W samo południe/Jedynka)

 

Henryk Kowalczyk tłumaczył w radiowej Jedynce, że po tąpnięciach z kwietnia i maja Polska wraca na stabilną ścieżkę rozwoju. Jak mówił, stracone miesiące trzeba uzupełnić i w tej chwili odbywa się to w bardzo intensywny sposób, przynosząc znakomite efekty.

- Bezrobocie praktycznie nie drgnęło, zaledwie o jeden punkt procentowy przy takiej skali zastoju gospodarczego. Polska w dobie pandemii koronawirusa poradziła sobie bardzo dobrze - podkreślił poseł PiS.

- Dzięki temu, że budżet został zaplanowany bez deficytu, mamy ogromny margines bezpieczeństwa - dodał gość audycji "W samo południe".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"
Prowadził: Antoni Trzmiel
Gość: poseł PiS Henryk Kowalczyk 
Data emisji: 23.07.2020
Godzina emisji: 12.20

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm przyjął budżet na 2020 rok. Pęk: to bardzo duży i bardzo hojny budżet

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 20:00
Senator PiS Marek Pęk i Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o nowym budżecie, który przyjął Sejm. Budżet nie przewiduje deficytu, dochody i wydatki są równej wysokości - 435,3 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dochody budżetu w górę. Po odmrożeniu poprawia się sytuacja gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 19:00
Dochody budżetu państwa ogółem w okresie styczeń-czerwiec są wyższe o ok. 3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r., a deficyt budżetowy po 6 miesiącach 2020 r. wynosi ok. 17 mld zł i jest niższy niż po maju – poinformowało Ministerstwo Finansów. W czerwcu dochody podatkowe były wyższe o ok. 9 proc. rok do roku.
rozwiń zwiń