Jan Parys o proteście wyborczym PO: to demonstracja polityczna

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 12:58
- Często partie, które przegrywają wybory, próbują podważyć wynik, ale żeby do tego doszło, muszą mieć bardzo mocne argumenty, i to nie polityczne, lecz prawne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jan Parys, były szef MON.
Jan Parys
Jan ParysFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Włodzimierz Bernacki 1200.jpg
Włodzimierz Bernacki: PO pokazuje, że będzie kontestować wybór Andrzeja Dudy

Zdaniem przewodniczącego PO Borysa Budki, wybory prezydenckie nie były równe ani uczciwe oraz nie spełniały standardów demokratycznych. - W proteście wyborczym, który składamy w Sądzie Najwyższym, żądamy stwierdzenia nieważności wyborów - powiedział na antenie TVN24.

Posłuchaj
09:36 PR1 (mp3) 2020_07_24-12-17-43_for_media.mp3 Jan Parys: protest wyborczy PO to demonstracja polityczna (W samo południe/Jedynka)

 

Zdaniem Jana Parysa "często partie, które przegrywają wybory, próbują podważyć wynik, ale żeby do tego doszło, to muszą mieć bardzo mocne argumenty i nie polityczne, lecz prawne". - Muszą być wykazane wydarzenia, które były wbrew procedurom wyborczym i wpłynęły w sposób decydujący na wynik wyborczy. Kilka tysięcy wniosków krytycznych nie ma takiej wagi, aby zagrozić wynikowi wyborów. Jeżeli była pewna ilość nieprawidłowości, co się zawsze zdarza, to nie ma to aż takiego wpływu na półmilionową przewagę Andrzeja Dudy - mówił b. szef MON.

- To demonstracja polityczna, podobnie jak to, że Rafał Trzaskowski nie przyszedł do Pałacu Prezydenckiego, mimo zaproszeń Andrzeja Dudy. PO ma teraz kłopot polityczny i wizerunkowy związany ze Sławomirem Nowakiem, czyli wysoko postawionym działaczem tej formacji i bliskim współpracownikiem Donalda Tuska - dodał gość Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"
Prowadził: Jerzy Jachowicz
Gość: Jan Parys (były szef MON)
Data emisji: 24.07.2020
Godzina emisji: 12.20

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dowód głębokiego zacietrzewienia". Jan Parys o słowach Adama Michnika

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 16:27
- Polska ma jedną z najstarszych tradycji demokratycznych na świecie. Jeżeli ktoś wygłasza takie oceny, to daje dowód głębokiej niewiedzy albo głębokiego zacietrzewienia - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, ekspert ds. bezpieczeństwa, odnosząc się do ostatnich słów Adama Michnika.
rozwiń zwiń