Poseł PSL Marek Sawicki: nie jesteśmy przystawką Platformy, nie będziemy też przybudówką PiS

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 13:40
- Ponad rok temu Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało o budowaniu Koalicji Polskiej i ten projekt z sukcesem prowadzimy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki (PSL).
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Polskie Radio

Marek Sawicki podkreślił w audycji "W samo południe", że dziś nie ma potrzeby, aby rozmawiać o poszerzeniu Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Rzepa PR24 1200.jpg
Poseł PSL: nie jesteśmy zainteresowani koalicją z PiS i żadnymi "stołkami"

- Ona ma wystarczającą większość w Sejmie, ma również większość w postaci swojego prezydenta. W związku z tym nie ma potrzeby, aby poszerzać coś, co już jest wystarczająco poszerzone - podkreślił gość Jedynki.

Dodał, że "do tanga trzeba dwojga". - Ze strony posłów Zjednoczonej Prawicy nie ma chęci zmian i przejmowania z Polskim Stronnictwem Ludowym kolejnych sejmików. My także o to nie prosimy. Za trzy lata będzie ocena samorządu - czy jest dobry, czy jest zły - zakończył poseł PSL.


Posłuchaj
11:03 PR1_MPLS 2020_07_28-12-26-00.mp3 Marek Sawicki o Koalicji Polskiej i Zjednoczonej Prawicy (W samo południe/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 27.07.2020

Godzina emisji: 12.20

mr

Czytaj także

Marek Król: PO nie ma żadnych szans na pozyskanie elektoratu w mniejszych miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 15:00
- Pójście PSL-u do miast będzie tak samo efektywne jak pójście PO do wsi. To wbrew naturze. Platforma nie ma żadnych szans, żeby pozyskać elektorat w mniejszych miejscowościach. PO ma nieukrywaną pogardę wobec tych ludzi - powiedział  w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń