Fogiel o pandemii koronawirusa: powody do niepokoju nie znikają

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 13:25
- Nie jest wykluczone, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, trzeba będzie zrewidować decyzje dotyczące zdejmowania części obostrzeń - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: Jedynka

Polish Health Minister Łukasz Szumowski Polish Radio photo.jpg
Pandemia COVID-19. Łukasz Szumowski: w tym tygodniu ruszają kontrole maseczek w sklepach

Od kilku dni rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. W poniedziałek (3 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby testy laboratoryjne potwierdziły 575 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła 76-letnia kobieta z Grajewa, a 172 chorych wyzdrowiało. Aktualnie aktywnych infekcji jest w naszym kraju 10 tysięcy 856.

Magdalena Ogórek zapytała swojego gościa o możliwe działania rządu w związku z tymi danymi.


Posłuchaj
10:04 PR1_AAC 2020_08_03-12-17-02_for_media.mp3 Radosław Fogiel o koronawirusie: powody do niepokoju nie znikają (W samo południe/Jedynka)

 

Więcej zakażeń

Radosław Fogiel stwierdził, że powody do niepokoju nie znikają. - Musimy wszyscy podchodzić do tej sprawy bardzo poważnie i w sposób bardzo odpowiedzialny - zaznaczył wicerzecznik PiS.

Polityk podkreślił, że jedyne, co możemy robić, to "dbać o siebie, starać się nie znajdować w sytuacjach, które mogą nas narazić na zakażenie i postępować rozsądnie, stosując się do wszystkich zaleceń". - Czy te zalecenia się zmienią, zależy od tego, jak będzie zmieniać się sytuacja epidemiczna. W ostatnich dniach mamy tych zakażeń więcej - dodał.

Fogiel zwrócił ponadto uwagę, że niepokojące dane dotyczą "ognisk zakażeń, a nie transmisji poziomej, czyli całego społeczeństwa". - Ale musimy być bardzo ostrożni, musimy stosować się do wszystkich obostrzeń - podkreślił.

Wicerzecznik PiS mówił też, że "nie jest wykluczone, iż jeżeli sytuacja się nie zmieni, trzeba będzie zrewidować decyzje dotyczące zdejmowania części obostrzeń". - Czy dojdzie do tego w całej Polsce, czy regionalnie, to będzie oczywiście decyzja rządu, podjęta na podstawie rekomendacji GIS i ministra zdrowia - stwierdził.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Radosław Fogiel, (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 03.08.2019

Godzina emisji: 12.31

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

7,5 mld zł z tarczy finansowej. KE zatwierdziła polski program pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 21:35
Komisja Europejska zatwierdziła w czwartek polski program pomocy o wartości 7,5 mld zł na dokapitalizowanie dużych przedsiębiorstw oraz niektórych większych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w związku z pandemią COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezwzględne zasłanianie nosa i ust w sklepach. Apel Polskiej Izby Handlu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 21:37
Apel o bezwzględne zasłanianie nosa i ust podczas wizyt we wszystkich sklepach oraz placówkach usługowych wystosowała w piątek Polska Izba Handlu. Jest to związane z wysoką liczbą stwierdzonych przypadków COVID-19 w ostatnich dniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MZ: mamy kilka dużych ognisk, jeszcze przez kilka dni będzie więcej zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 13:00
Wciąż mamy kilka dużych ognisk, które dostarczają nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To m.in. kopalnie na Śląsku i duże zakłady w Małopolsce - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, komentując dane o nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem.
rozwiń zwiń