"Nie zamierzam tego w żaden sposób bojkotować". Poseł PSL o zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 13:20
- Jako członek Zgromadzenia Narodowego będę w czwartek (na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy - red.) i mam nadzieję, że mi nic nie przeszkodzi w uczestniczeniu w tej uroczystości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Rzepa, poseł PSL.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Andrzej Duda złoży w czwartek (06 lipca) przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą pięcioletnią kadencję prezydencką. Wygłosi też orędzie i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Uroczystości ze względu na epidemię koronawirusa będą miały skromniejszy charakter niż poprzednio.

Część posłów opozycji zapowiedziało, że nie weźmie udziału w uroczystościach. Antoni Trzmiel, prowadzący audycję zapytał swojego gościa, czy on również zamierza zbojkotować zaprzysiężenie prezydenta.


płażyński_1200.jpg
"Totalna opozycja jest zdolna do wszystkiego". Płażyński o negowaniu decyzji SN dot. wyborów

Jarosław Rzepa powiedział, że nie "będzie obrażał się na demokrację", choć, jak mówił, ma wiele uwag co do przebiegu wyborów. - Wiemy, że towarzyszyły temu procesowi różne emocje, dużo rzeczy, które nie powinny się w normalnych warunkach wydarzyć. Mam co do tego dużo uwag - podkreślił poseł PSL.

Polityk dodał jednocześnie, że "wynik jest wynikiem". - Gdy je ogłoszono, wiedziałem, że różnica (w liczbie głosów, które otrzymali kandydaci - red.) jest na tyle duża, że te protesty, które zostaną zgłoszone, nie wpłyną na wynik wyborów - podkreślił.


Posłuchaj
09:21 PR1_AAC 2020_08_04-12-26-57_for_media.mp3 Jarosław Rzepa: szanuję wynik i w żaden sposób nie podważałem go po ogłoszeniu i podważał nie będę (W samo południe/Jedynka)

 

Trzaskowski bojkotuje

Antoni Trzmiel zapytał swojego gościa, co sądzi o decyzji Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że nie pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta.

- To jest jego decyzja, ja nie będę tego komentował - stwierdził poseł.

Jarosław Rzepa zapewnił, że jako poseł Koalicji Polskiej będzie na Zgromadzeniu Narodowym. -  Nie zamierzam tego w żaden sposób bojkotować - podkreślił, powtarzając jednak, że jego ocena wyborów jest "dość krytyczna".

- Natomiast, jeśli chodzi o demokrację, ja szanuję wynik i w żaden sposób nie podważałem go po ogłoszeniu i podważał nie będę - stwierdził.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Jarosław Rzepa (poseł PSL)

Data emisji: 04.08.2019

Godzina emisji: 12.31

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politycy o uchwale Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich. Opozycja podzielona

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 14:16
Sąd Najwyższy orzekł ważność wyborów prezydenckich, w których zwyciężył prezydent Andrzej Duda. Uchwałę w tej sprawie podjęła Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. - Sąd postąpił w sposób właściwy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński. - Przyjmujemy do wiadomości wyrok izby, ale wątpliwości prawne pozostają - stwierdza z kolei Michał Szczerba z PO.
rozwiń zwiń