Kampusowe Opole 2010

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2010 15:30
Trwają przygotowania do 47. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.
Audio

 

W tym roku impreza wyjątkowo odbędzie się pomiędzy 10 a 12 września. I nie jak zwykle w amfiteatrze, ale w dawnych wojskowych koszarach, gdzie obecnie mieści się Kampus Politechniki Opolskiej.

Skąd ta zmiana? Opolski amfiteatr przechodzi obecnie gruntowny remont i modernizację. Festiwal powróci do niego w przyszłym roku.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w czerwcu, jednak po katastrofie smoleńskiej i ogłoszeniu przedterminowych wyborów prezydenckich TVP postanowiła przenieść imprezę na inny termin.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie pierwszą, która nie odbędzie się w czerwcu lub maju. Tylko raz w historii festiwal został w ogóle odwołany – stało się tak w 1982 roku z powodu trwającego w Polsce stanu wojennego.

Na dawnym apelowym placu trwa właśnie budowa sceny. Wkrótce na placu, na którym teraz znajduje się parking stanie także widownia mieszcząca 3,5 tysiąca widzów. Na konstrukcję złoży się około około stu ton stali. Koszt jej budowy wyniesie prawie 850 tys. zł.

_

_

Andrzej
Andrzej Piaseczny na pewno będzie miło wspominał ten festiwal - artysta zdobył aż trzy Supe jedynki

Ponieważ we wrześniu z pogodą może być "różnie", scena zostanie zadaszona. Jak informują inżynierowie pracujący przy budowie festiwalowych obiektów - widownia niestety już nie.

Przygotowania idą pełną parą, trwa montowane świateł, nagłośnienia i budowa niewielkiej przebieralni za sceną. Artyści w tym roku swoje garderoby będą mieli w pracowniach i laboratoriach. Jednak na polowe warunki póki co,  nikt nie narzeka - ani gwiazdy, ani organizatorzy festiwalu.

_

Konstruktorzy, aby poprawić widoczność będą musieli usunąć kilka latarni i część żywopłotu. Co na to władze uczelni? Są dumni z tego, że Politechnika będzie" na ustach całej Polski".

Barbara Hetmańska, wicekanclerz Politechniki Opolskiej zapewnia, że zamieszanie wokół uczelni w żaden sposób nie zakłóci rytmu jej pracy.Wręcz przeciwnie, władze cieszą się, że " tak wielka uroczystość odbędzie się na ich terenie".

Przygotował Janusz Maćkowiak

(mb)

 

Czytaj także

Opole 2008 - nagrody

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2008 21:46
Wojciech Młynarski - autor tekstów piosenek, piosenkarz i kompozytor - otrzymał honorową nagrodę Grand Prix Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artyście wręczono też Diamentowy Mikrofon, przyznany przez Zarząd Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs „Premiery” Opole 2008

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2008 17:32
Przedstawiamy listę utworów i wykonawców zakwalifikowanych przez Komisję Kwalifikacyjną Konkursu „Premiery” 45. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2008 i artystów zaproszonych do konkursu/koncertu „Premiery” przez Telewizję Polska S.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole 2010 wyjątkowo we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 15:21
Imprezę przeniesiono w związku z katastrofą w Smoleńsku.
rozwiń zwiń