Znalazł pomysły do "Avatara 2" na dnie Bajkału

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2010 07:40
Kanadyjski reżyser James Cameron sprawił sobie nietypowy prezent. Swe 56. urodziły spędził w batyskafie zanurzonym w jeziorze Bajkał. Po wynurzeniu wyznał, że znalazł na dnie tego jeziora nowe pomysły i bohaterów dla kolejnej części swego filmu "Avatar".
Audio
  • Reżyser James Cameron szukał pomysłów do drugiej części "Avatara" na dnie Bajkału.

 

Cameron spędził w wodach Bajkału 4,5 godziny na pokładzie łodzi "Mir-1" - jednej z dwóch jednostek, z których robiono zdjęcia, wykorzystane potem do filmu "Titanic". Był zachwycony tym co zobaczył na głębokości 1350 metrów. I ma już pomysł na film.

- Druga część "Avatara" będzie rozgrywała się w oceanie Pandory. Pierwowzorem niektórych postaci filmu będą stworzenia, które zobaczyłem podczas zanurzenia - powiedział Cameron.

W Bajkale żyje ponad 848 gatunków zwierząt, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na świecie, np. "gołomianka", żyworodna ryba spotykana na głębokości tysiąca metrów, czy maleńka "episzura", krab mierzący zaledwie 1-2 mm długości.

Na dnie Bajkału, który jest najgłębszym jeziorem świata (do 1620 metrów) i od 1996 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, "żyją bardzo małe zwierzęta, ale jeśli je powiększymy, otrzymamy bardzo interesujące stworzenia".

Film Avatar 2: ma być gotowy w 2014 roku. Wyprawa na dno Bajkału kosztuje 60 tysięcy dolarów, ale niektórych na to stać. "Avatar" w dwatygodnie wyświetlania zarobiło miliard dolarów.

Przygotował Rafał Motriuk

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Film lepszy od "Avatara"? Pokazy w polskich kinach

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2010 19:05
"The Hurt Locker - W pułapce wojny" na specjalnych pokazach w Warszawie i w Łodzi. Film może zdobyć więcej Oscarów niż "Avatar" - uznają niektórzy krytycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Avatar 2 pokaże podwodny świat Pandory

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 13:05
Akcja drugiej części "Avatara" będzie rozgrywać się pod wodą w oceanach Pandory – przekazał reżyser kinowego hitu 3D James Cameron. Oprócz scen podwodnych zobaczymy także znany z pierwszej części tropikalny las.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Avatar 2" powstanie w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 09:59
To już pewne! Druga część megaprodukcji Jamesa Camerona "Avatar" powstanie na Śląsku.
rozwiń zwiń