"Chcemy budować system tak, aby rodzicie mieli wybór". Barbara Socha o programie "Maluch plus"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 13:56
- "Maluch plus" to program skierowany do gmin i innych podmiotów chcących budować żłobki, a zatem jego beneficjentami są przede wszystkim rodzice dzieci do lat 3 - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Studio Romantic

W audycji radiowej Jedynki "W samo południe" Barbarę Sochę pytano o szereg aktywności prorodzinnych, w które zaangażowany jest rząd. 

maląg_1200 (1).jpg
Program "Dobry start" to ważne wsparcie dla rodzin. Wnioski online można składać od 1 lipca

Systematyczny rozwój

Wiceminister zaznaczyła, że system żłobków w Polsce jest na bieżąco rozbudowywany. - W tej chwili na program rząd przeznacza 450 milinów złotych rocznie, taki też budżet zaplanowano na rok następny - dodała.


Posłuchaj
02:15 Rozmowa "W samo południe" z Barbarą Sochą.mp3 Barbara Socha o programie "Maluch plus", cz.1 (W samo południe/Jedynka)

 

"Poziom użłobkowienia" odniosła też do zaleceń unijnych. - Zalecany przez Unię wskaźnik wynosi 33 proc. dzieci w tym wieku objętych opieką żłobkową, w Polsce jest to mniej więcej 22 proc., dwa razy więcej niż 4 lata temu - wskazała. 

Wolność wyboru

- Celem programu jest zaoferowanie rodzicom wyboru. Jeśli chcą korzystać z opieki żłobkowej, taka możliwość istnieje - podkreśliła gość Magdaleny Ogórek. 


Posłuchaj
04:18 Rozmowa "W samo południe" z Barbarą Sochą.mp3 Barbara Socha o programie "Maluch plus", cz.2 (W samo południe/Jedynka) 

Wiceminister przypomniała także o stale poszerzającym się programie Karta Dużej Rodziny. - Zwiększa się nie tylko liczba użytkowników kart, ale wzrasta też liczba partnerów przystępujących do programu - zauważyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poza "Maluchem plus" poruszono także tematy innych programów rządowych.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Barbara Socha (wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Data emisji: 07.09.2020

Godzina emisji: 12.27

kb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukces Karty Dużej Rodziny. Programem jest już objętych milion rodzin

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:03
- Karta Dużej Rodziny jest ważnym instrumentem polskiej polityki rodzinnej. W programie mamy już milion rodzin - przekazała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. - Doceniamy trud wychowania większej liczby dzieci i chcemy ułatwić rodzinom wielodzietnym ich codzienne funkcjonowanie - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: w poniedziałek startuje nabór ofert do programu "Maluch plus"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 07:05
- W poniedziałek startuje nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu "Maluch plus" - przypomina minister rodziny Marlena Maląg. Samorządy mogą się starać o dofinansowanie nawet do 33 tys. zł na jedno nowe miejsce w żłobku lub klubie dziecięcym.
rozwiń zwiń