"Musimy wykształcić czujność epidemiczną". Senator Lewicy o sezonie jesienno-zimowym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:30
- Pacjent przejawiający objawy COVID-19 powinien najpierw odbyć badania i dopiero później przychodzić do lekarza w przypadku wyniku negatywnego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator Lewicy Wojciech Konieczny.
Badania nad COVID-19
Badania nad COVID-19Foto: angellodeco/shutterstock

W audycji radiowej Jedynki "W samo południe" Wojciecha Koniecznego, lekarza i senatora, pytano o aktualną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, strategię rządu oraz przygotowanie szpitali do nadchodzącego sezonu grypowego.

pinkas 1200 pap.jpg
Szef GIS: szczepionka na koronawirusa prawdopodobnie jeszcze w tym roku

"Przyjmowanie hybrydowe"

Senator, w rozmowie z Magdaleną Ogórek, przyznał, że konieczne jest otworzenie gabinetów. - Telefonicznie nie da się rozróżnić COVID-19 od grypy - ostrzegł.

Posłuchaj
08:05 [ PR1]PR1 (mp3) 8 wrzesień 2020 12_28_30.mp3 Wojciech Konieczny o sytuacji epidemiologicznej w Polsce (W samo południe/Jedynka)

 

Dostrzegając dotychczas łagodniejszy przebieg pandemii w Polsce, Konieczny wyraził optymizm przed zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym. - Prawdopodobnie też przejdziemy go lżej - wyznał. 

Ocena działań rządu

Na pytanie o starania rządu przyznał, że część z nich zasługuje na pochwałę. - Zamknięcie szkół i granic, powołanie szpitali jednoimiennych - to były dobre decyzje - wymienił.


Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której polityk ocenił przygotowanie szpitali oraz wskazał, jak w codziennym życiu radzić sobie z pandemią.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Wojciech Konieczny (senator Lewicy, lekarz)

Data emisji: 08.09.2020

Godzina emisji: 12.28


kb

Czytaj także

Skutki pandemii w Azji. Desperacja zmusza rodziny do sprzedaży swoich córek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 07:12
Z powodu pandemii COVID-19 na świecie, dziesiątki tysięcy dziewczynek zostało zmuszonych do małżeństwa. Rodziny, które przez obostrzenia żyją obecnie w nędzy, są zmuszone do sprzedaży swoich dzieci. Problem dotyczy głównie krajów azjatyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Polsce wystarczy szczepionek przeciwko grypie? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:56
- Zabiegamy o to, aby ściągnąć dodatkowe rezerwy szczepionek - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o szczepionki na grypę. Jak dodał, fakt, że dotychczas do Polski nie sprowadzano wielu tych szczepionek, czyni starania trudniejszymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa ulga, uproszczone zasady. Rząd szykuje pakiet rozwiązań dla inwestorów strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:15
- Chcemy, by jesienią rząd procedował nad rozwiązaniami wzmacniającymi nowe inwestycje oraz reinwestowanie w Polsce - poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Dodała, że ma zostać stworzony m.in. status inwestora strategicznego.
rozwiń zwiń