"Rafał Trzaskowski męczy się tym urzędem". Przemysław Czarnek o prezydencie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 13:32
- Rafał Trzaskowski chyba nie bardzo zdaje sobie sprawę, jak powinien funkcjonować prezydent tak wielkiego miasta - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Poseł PiS Przemysław Czarnek
Poseł PiS Przemysław Czarnek Foto: PAP/Radek Pietruszka

W audycji radiowej Jedynki "W samo południe" z posłem PiS rozmawiano o zbliżającej się do końca rekonstrukcji rządu, karierze Rafała Trzaskowskiego oraz stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich.

liderzy 1200.jpg
"Czas na pracę i głębokie reformy państwa". Cezary Krysztopa o nowej umowie koalicyjnej

Gościa audycji zapytano o przebieg negocjacji związanych z rekonstrukcją rządu. - Wydaje mi się i jestem z tego bardzo zadowolony, że te negocjacje idą mocno do przodu - odpowiedział Czarnek.  - Zjednoczona Prawica będzie reformować kraj tak, jak zapowiedziała - dodał. 

Posłuchaj
08:14 _PR1_AAC 2020_09_25-12-33-53.mp3 Poseł Przemysław Czarnek o rekonstrukcji rządu, Rafale Trzaskowskim oraz Rzeczniku Praw Obywatelskich (W samo południe/Jedynka)

 

Posła pytano również o zapowiadane wejście w skład Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego. - Idziemy w tym kierunku, żeby proces decyzyjny w ramach Rady Ministrów był bardzo usprawniony i żeby reformy, które zostały zapowiedziane, był skutecznie realizowane przez następne lata rządów Zjednoczonej Prawicy - powiedział parlamentarzysta. 

Na pytanie o skuteczność zarządzania stolicą przez obecnego prezydenta Warszawy poseł odpowiedział, że "Rafał Trzaskowski męczy się tym urzędem".

W rozmowie poruszono także temat czekającego na obsadzenie stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich i forsowanej przez opozycję kandydatury Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz. - To jest próba kontynuowania tego, co mieliśmy w ostatnich pięciu latach kadencji rzecznika Bodnara - ocenił polityk. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której profesor szerzej odniósł się do ostatnich działań prezydenta Warszawy oraz podsumował kadencję RPO Adama Bodnara. 

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość: Przemysław Czarnek (poseł, Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 25.09.2020

Godzina emisji: 12.33

kb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przyjmujemy to z dużą radością". Kanthak o wejściu prezesa PiS do rządu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:49
- Solidarna Polska przyjmuje z dużą radością informację, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie - powiedział w czwartek dziennikarzom Jan Kanthak (PiS-Solidarna Polska). Zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie podpisana nowa umowa koalicyjna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezes PiS nie potrzebuje konsultować takich spraw z prezydentem". Sobolewski o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 10:10
- W sprawie wejścia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z tego, co wiem, konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą nie było - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. - Pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem - dodał.
rozwiń zwiń