Koronawirus w Polsce. Poseł KO: ważny jest powrót do dobrych wzorców z początku pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 13:33
- Dziś powinniśmy myśleć o tym, w jaki sposób zachęcać ludzi do tego, żeby jednak zachowywali bezpieczny dystans - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej​.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Halfpoint/ Shutterstock

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2236 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 58 zakażonych osób, z czego 56 miało choroby współistniejące. 

pap Piotr Müller 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu: będą zmiany obostrzeń

Zdaniem posła KO codziennie odnotowujemy bardzo wysokie liczby, które wskazują na nowe zachorowania. - Śmierć z powodu COVID-19 zbiera żniwo dopiero po dwóch, trzech tygodniach od zachorowania, zatem te faktyczne negatywne rekordy, które ostatnio odnotowywaliśmy, swoją skalę śmiertelności pokażą dopiero za tydzień lub dwa. Tutaj jest moja obawa - powiedział Konrad Frysztak.

Posłuchaj
07:50 PR1_MPLS 2020_10_06-12-30-16.mp3 Konrad Frysztak: ważny jest powrót do dobrych wzorców z początku pandemii (W samo południe/PR1) 

- Ważny jest powrót do dobrych wzorców z początku pandemii, kiedy zostawaliśmy w domu, pilnowaliśmy higieny dłoni i samych siebie. Dziś powinniśmy myśleć o tym, w jaki sposób zachęcać ludzi do tego, żeby jednak zachowywali bezpieczny dystans. Wydaję mi się, że zmierzamy do modelu szwedzkiego, gdzie pewne obostrzenia się pojawią, ale będziemy starali się żyć normalnie - przyznał polityk.

Gość Polskiego Radia dodał, że martwi go brak odpowiedniej liczby szczepionek na polskim rynku. - Wiedzieliśmy, że pandemia nie zgaśnie w kilka tygodni i to konkretny zarzut wobec PiS. Mam poczucie straconego czasu, o tym trzeba było myśleć wcześniej. Jestem rozczarowany - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Konrad Frysztak (Koalicja Obywatelska​)

Data emisji: 6.10.2020

Godzina emisji: 12.30

dn

Czytaj także

Uczniowie wrócili do szkół. Poseł PiS: cieszy, że mogą funkcjonować w normalnym systemie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 19:05
- Nie ma lepszej szkoły niż ta, do której można pójść, mieć kontakt z nauczycielem i rówieśnikami - powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS). Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) wskazywała, że szkół, które przechodzą w mieszany lub zdalny tryb nauki, "z tygodnia na tydzień przybywa".
rozwiń zwiń