"Powinniśmy testować jak najwięcej osób". Poseł Lewicy o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:32
- Weźmy przykład szpitala w Kłodawie - wczoraj jeszcze mieliśmy dostępne łóżka, dziś ich już nie ma - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Monika Pawłowska, wyrażając zaniepokojenie sytuacją epidemiczną w kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Janon Stock

W trakcie audycji rozmawiano m.in. na temat spotkania opozycji z premierem Mateuszem Morawieckim oraz o nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez niektórych posłów.

Pandemia kwarantanna 1200 free.jpg
Rzecznik MZ: zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych

Spotkanie z premierem


Posłuchaj
07:03 _PR1_AAC 2020_10_14-12-33-27.mp3 Monika Pawłowska o sytuacji epidemicznej w Polsce, spotkaniu z premierem oraz zachowaniu posłów Konfederacji (W samo południe/Jedynka)

 

- Nie było to dosyć konkretne spotkanie, ale cieszy fakt, że premier przystał na pewne propozycje Lewicy - powiedziała poseł, odnosząc się do wideokonferencji z przedstawicielami opozycji. - Złożymy projekt o obowiązkowych maseczkach. Premier przyjął propozycje dot. cyklicznych spotkań rządu z opozycją - wyliczyła Monika Pawłowska.

Poseł odniosła się też do zachowań grupy posłów, którzy, w jej ocenie, narażają życie ludzi i utrudniają pracę w Sejmie. - Mamy partię, która powinna być natychmiast zdelegalizowana. Mówię o Konfederacji - wyjaśniła poseł. 

Oceniła też zachowanie Grzegorza Brauna. - Nie dość, że jego chaotyczne wypowiedzi dezorganizują nam pracę, to teraz jeszcze ten fakt, że może kogoś zarazić. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Monika Pawłowska (Lewica)

Data emisji: 14.10.2020

Godz. emisji: 12.33

kb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wideokonferencja premiera z politykami opozycji. Tematem pandemia koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 07:50
Omówienie sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa jest celem zaplanowanej na wtorkowe popołudnie wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny". Premier o swojej pracy podczas izolacji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 11:05
Pomimo pozostawania w izolacji rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami. Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń