"UE do brexitu podeszła dosyć złośliwie". Karski o negocjacjach z Wielką Brytanią

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:13
- Porozumienie, które zaproponowano Wielkiej Brytanii miało charakter upokarzający dla tego państwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Karol Karski, europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do negocjacji unijnych z Londynem. 
Prof. Karol Karski
Prof. Karol KarskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W trakcie audycji rozmawiano m. in. na temat szczytu UE oraz negocjacji z wychodzącą ze Wspólnoty Wielką Brytanią. 

pap boris johnson 1200.jpg
"Jest postęp, ale rozbieżności pozostały". Negocjacje Wielkiej Brytanii z UE

Gościa programu zapytano o negocjacje UE z Wielką Brytanią dotyczące jej wyjścia z organizacji. - Unia Europejska do brexitu podeszła dosyć złośliwie. To znaczy "niech Brytyjczycy na zawsze popamiętają, że z UE występować nie można" - odpowiedział eurodeputowany. 


Posłuchaj
06:08 _PR1_AAC 2020_10_15-12-30-45.mp3 Karol Karski o szczycie UE oraz negocjacjach brexitowych (W samo południe/Jedynka)

 

- Michel Barnier (główny negocjator UE - red.) jest postrzegany jako osoba dosyć niechętna Zjednoczonemu Królestwu  - dodał. 

Kryzys UE

Posła do Parlamentu Europejskiego zapytano także o aktualną kondycję UE. - Mamy do czynienia z pewnym kryzysem funkcjonowania Unii Europejskiej, jest to kryzys instytucji (...), jest to kryzys traktowania przez niektóre państwa członkowskie, jak Niemcy i Francja, traktatów unijnych - powiedział gość audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Karol Karski (poseł do Parlamentu Europejskiego, PiS)

Data emisji: 15.10.2020

Godz. emisji: 12.30

kb

Czytaj także

"Próba łamania kręgosłupów" Europoseł PiS o raporcie KE ws. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 18:35
- Donosy niektórych polskich deputowanych skutkują fałszywymi opiniami o Polsce - mówił na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca. Komisja Europejska przedstawiła raport z oceny praworządności w 27 państwach UE.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma zgody na wiązanie funduszy UE z praworządnością. Wspólne stanowisko Polski i Węgier

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 14:30
- Polska i Węgry nie zgadzają się, aby kwestie finansowania państw z budżetu Unii Europejskiej były uzależnione od kwestii praworządności - przekazała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Podkreśliła, że to "wspólne stanowisko obu państw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Liderzy instytucji unijnych oczekują ustępstw

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 22:32
Liderzy unijnych instytucji oczekują od Wielkiej Brytanii ustępstw w negocjacjach w sprawie umowy o przyszłej współpracy i apelują o postęp w rokowaniach. Telefoniczną rozmowę z premierem Borisem Johnsonem przeprowadzili przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń