"To wierutna bzdura". Senator PiS o oskarżeniach opozycji pod adresem rządu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 13:35
- Opozycja będzie mówiła swoje - ta mantra będzie powtarzana zarówno z mównicy sejmowej, jak i innych miejsc. Opozycja sejmowa i większość senacka uznała, że tematy, które mogą budzić poczucie zagrożenia, są dobre do atakowania rządu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki, senator PiS.
Borys Budka, Marcin Kierwiński oraz Barbara Nowacka podczas konferencji prasowej
Borys Budka, Marcin Kierwiński oraz Barbara Nowacka podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Leszek Szymański
Mateusz Morawiecki 1200 PAP.jpg
"Mamy cztery główne linie obrony". Premier w Sejmie o strategii walki z koronawirusem

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie czterech poselskich projektów ustaw dotyczących walki z epidemią COVID-19 - autorstwa PiS, Lewicy, PLS i KO. Wszystkie zostały skierowane do Komisji Zdrowia.

Czytaj także:

Propozycja PiS zakłada m.in. wyłączenie lekarzy z odpowiedzialności karnej za nieumyślne błędy popełnione w czasie epidemii, podwyższenie wynagrodzeń dla pracowników medycznych skierowanych do walki z koronawirusem oraz ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza UE.

- Projekt PiS dot. walki z epidemią COVID-19 to bubel prawny, zapewni podwyżki tylko dla części pracowników medycznych - mówili w Sejmie posłowie opozycji.

Włodziemierz Bernacki, który był gościem red. Magdaleny Ogórek w Programie 1 Polskiego Radia podkreślił, że "totalna opozycja swoimi działaniami próbuje doprowadzić do zamętu i chaosu".

Posłuchaj
07:07 [PR1] PR1 (mp3) 21 październik_2020_10_21-12-28-08_for_media.mp3 Włodzimierz Bernacki o działaniach opozycji w czasie pandemii (W samo południe/Jedynka)
Koronawirus free polska śląsk shutt-1200.jpg
Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 10 tysięcy przypadków

- Wykorzystuje prywatne media do mistyfikacji rzeczywistości i buduje przekaz, przez który przeciętny obywatel Polski będzie czuł się zagrożony, bez wsparcia instytucji państwa - mówił. - Sytuacja jest zupełnie inna. Nasz cel - bezpieczeństwo zdrowotne Polaków - jest realizowany nieprzerwanie - podkreślił.

"Polityka to realizacja tego, co nazywamy dobrem"

Zdaniem senatora PiS "opozycja będzie mówiła swoje". - Ta mantra będzie powtarzana zarówno z mównicy sejmowej, jak i innych miejsc. Opozycja sejmowa i większość senacka uznały, że tematy, które mogą budzić poczucie zagrożenia, są dobre do atakowania rządu - dodał.

- To wierutna bzdura, kompletnie nielogiczna. Polityka to realizacja tego, co nazywamy dobrem - powinna służyć dobru wspólnemu. Budowanie kolejnych barier i rowów, dzielenie społeczeństwa to potworny błąd - tłumaczył.

- W sytuacji rzeczywistego zagrożenia ze strony pandemii powinno nastąpić dążenie do zjednoczenia, do zwarcia szyków, wspólnego działania. My, wszyscy Polacy, stajemy przed jednym wyzwaniem - zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkim, bez wyjątku - powiedział senator PiS.

***

***

Tytuł audycji: "W samo południe"
Prowadziła: Magdalena Ogórek
Gość: Włodzimierz Bernacki (senator PiS)
Data emisji: 21.10.2020
Godzina emisji: 12.28

***

PR1/PAP/pb/kh

Czytaj także

Zdalna lub hybrydowa nauka w wyższych klasach podstawówek. Premier: w środę decyzja

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 12:33
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Sejmie, że jest wysoce prawdopodobne wprowadzenie zdalnego i hybrydowego nauczania w wyższych klasach szkół podstawowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasady działania "korpusu wsparcia seniorów". Premier przedstawi je w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 12:37
- W czwartek lub piątek przedstawię zasady działania "korpusu wsparcia seniorów" - zapowiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: sytuacja jest bardzo poważna, musimy zwiększyć obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 12:52
- Sytuacja jest bardzo poważna, musimy zwiększyć obostrzenia, bo bronimy zarówno bezpośrednio zdrowia ludzi, jak też wydolności systemu opieki zdrowotnej - mówił w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że liczba czerwonych stref dochodzi już do 300 przy liczbie powiatów wynoszącej 380.
rozwiń zwiń