Wiceminister: rekomendujemy otwarcie sklepów meblowych, ale z nowymi obostrzeniami

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 13:54
Będziemy proponować na posiedzeniu rady ministrów otwarcie sklepów meblowych po wprowadzeniu dodatkowych czterech obostrzeń sanitarnych, których przedsiębiorcy gotowi są się podjąć - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.  
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: PAP/EPA/STR

Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, powiedziała, że resort prowadzi rozmowy, konsultacje z firmami dotkniętymi pandemią. Dzięki konsultacjom powstał projekt ustawy o tzw. Tarczy Branżowej – powiedziała.

Dodała, że przygotowano różne rodzaje pomocy – małe dotacje w wysokości do 5000 zł, ale  także potencjalne postojowe na listopad i zwolnienie z ZUS-u, jest też projekt tzw. dużej tarczy PFR, która zakłada m.in. rozmowy z Komisją Europejską w sprawie umorzenia części dotacji wiosennych.

 

Szczepionka covid PAP-1200.jpg
Przygotowania rządu ws. szczepionki na COVID-19. Czerwińska: działania adekwatne, nie przedwczesne

 

Semeniuk dodała, że w resorcie jest przygotowany pakiet prorozwojowy, z myślą o czasie po pandemii. Naszym zadaniem jako resortu jest utrzymanie stabilności łańcuchów dostaw – tu główną rolę odgrywa przemysł, ale także sektor meblarski -  mówiła.


Posłuchaj
06:15 _PR1_AAC 2020_11_10-12-24-18.mp3 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju o pomocy dla firm i rozmowach z branżą meblarską (Jedynka/W samo południe)

 

Konsultacje z sektorem meblarskim

Wiceminister rozwoju powiedziała, że spotkanie z przedstawicielami sektora meblarskiego było bardzo konstruktywne. Przedstawiono cztery postulaty dodatkowych obostrzeń sanitarnych. - Przedsiębiorcy chcą je wziąć na siebie - mówiła.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce zarekomendować rządowi jak najszybsze otwarcie sklepów meblowych, wprowadzając dodatkowe restrykcje sanitarne, ale to Rada Ministrów podejmie ostateczne decyzje.

Więcej w rozmowie.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju 

Data emisji: 10.11.2020

Godz. emisji: 12.28

Jedynka/IAR/PAP/in./

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obrady Sejmu: pytania o pomoc dla przedsiębiorców w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:53
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk mówiła w Sejmie, że rząd w "trybie ekstraordynaryjnym" przygotował tarczę branżową dla firm, które najmocniej odczuły skutki drugiej fali pandemii COVID-19. Wiceminister odpowiadała na pytania posłów Koalicji Obywatelskiej w sprawie pomocy branżom: gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i weselnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA ws. ataków na kościoły: jeśli ktoś łamie prawo, to musi się liczyć ze stanowczą reakcją państwa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:21
Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego, podlegająca mi policja będzie podejmowała zdecydowane działania - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Dodał, że celem policji zawsze było i pozostaje zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 18 tys. nowych przypadków

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:57
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wykryto 18 820 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To dobowy rekord zakażeń. W ciągu doby zmarło 236 osób, z czego 207 miało choroby współistniejące - to największy przyrost od początku pandemii.
rozwiń zwiń