Wybory prezydenckie w USA. Ekspert: to nie będzie przyjacielskie przekazanie władzy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 13:18
- Myślę, że Joe Biden będzie chciał odbudować relację z UE i to dobra wiadomość dla Polski, ponieważ nie powinno się to odbywać kosztem naszego kraju i regionu Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z PISM.
Joe Biden, Donald Trump
Joe Biden, Donald Trump Foto: shutterstock.com/Trevor Bexon & Evan El-Amin

Donald Trump po raz pierwszy od ubiegłotygodniowego głosowania Donald Trump nie wykluczył, że mógł przegrać wybory prezydenckie. Amerykański prezydent nie uznał jednak dotychczas zwycięstwa kandydata demokratów, Joe Bidena.

trump PAP 1200 .jpg
Donald Trump na konferencji prasowej: czas pokaże, kto będzie w Białym Domu

Posłuchaj
22:49 _PR1_AAC 2020_11_14-12-26-34.mp3 Mateusz Piotrowski: to nie będzie przyjacielskie przekazanie władzy (Świat w Południe/Jedynka)

 

Zdaniem Mateusza Piotrowskiego "to sygnał, że Trump wycofuje się w stronę końca kadencji, choć nie oznacza to, ze całkowicie pogodził się z porażką". - To nie będzie przyjacielskie przekazanie władzy. Myślę, że Joe Biden będzie chciał odbudować relację z UE i to dobra wiadomość dla Polski, nie powinno się to odbywać kosztem naszego kraju i regionu Europy Środkowo-Wschodniej - stwierdził gość Polskiego Radia.

Czytaj także:

Ekspert odniósł się również do medialnych doniesień o nieprawidłowościach i fałszerstwach. - W tegorocznych wyborach większą rolę odgrywają social media i ciężej jest weryfikować dane doniesienia. Kwestia kart z Detroit została sądowo rozstrzygnięta i sędzia z powodu braku dowodów odrzucił to, że mogło dojść do fałszerstw. Przedstawiciel Departamentu Bezpieczeństwa USA przyznał, że były to najbezpieczniejsze wybory i owszem, na poziomie lokalnym mogło dojść do jakiś błędów, ale na poziomie ogólnokrajowym nie ma dowodów na fałszerstwa - przyznał Piotrowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Beata Płomecka opowiedziała o negocjacjach nad wieloletnim unijnym budżetem, a także w dalszej części audycji poruszono temat pozłacanego pomnika  w Turkemistanie, przedstawiającego owczarka środkowoazjatyckiego.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Paweł Lekki

Gość: Mateusz Piotrowski (PISM)

Data emisji: 14.11.2020

Godzina emisji: 12.27

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Sztab Donalda Trumpa złożył nowe pozwy sądowe

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 04:47
Sztab wyborczy Donalda Trumpa złożył kolejne pozwy wyborcze. Prawnicy obecnego prezydenta twierdzą, że w Pensylwanii i Michigan doszło do nieprawidłowości i domagają się wstrzymania procedury zatwierdzenia wyników głosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: wyborcze pojedynki w USA rozstrzygnięte we wszystkich stanach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 21:13
- Demokrata Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w Georgii, a urzędujący prezydent USA, Republikanin Donald Trump w Karolinie Północnej - ogłosiły w piątek na podstawie danych z komisji dziennik "New York Times" oraz ośrodek badania opinii Edison Research.
rozwiń zwiń