Waldemar Andzel: opozycja dąży do anarchizacji kraju

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:27
- Dla mnie pan marszałek albo sam powinien złożyć rezygnację, albo powinien zostać odwołany z funkcji wicemarszałka Sejmu RP - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Waldemar Andzel o Włodzimierzu Czarzastym w kontekście zatargu posła Lewicy z policją.
Waldemar Andzel
Waldemar AndzelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W środę w Warszawie odbył się kolejny protest związany z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów antyaborcyjnych. Politycy Lewicy poinformowali w środę wieczorem, że policja "blokowała fizycznie" przejście do Sejmu wicemarszałka Czarzastego (Lewica) i że miał on "zostać pobity przez policję". Rzecznik Komendy Stołecznej Policji mówił w czwartek, że sytuacja "została przedstawiona w zupełnie inny sposób, niż faktycznie miała miejsce". Powołał się na nagranie, które "wyraźnie pokazuje, która strona była stroną atakującą", dodał też, że policjant doznał poważnej kontuzji. Sam Czarzasty twierdzi, że został zatrzymany przez policję i popchnięty na maskę samochodu, uderzony z tyłu w plecy, unieruchomiony.

policja Czarzasty 1200 F.jpg
Zdarzenie z udziałem Włodzimierza Czarzastego. Policja opublikowała nagranie

Poseł Waldemar Andzel ocenił, że po wczorajszych wydarzeniach widać, że opozycji "nie interesują głosowania, praca w Sejmie, ale podgrzewanie atmosfery, wychodzenie na ulice, zagrzewanie części obywateli do anarchii".

Jak mówił poseł PiS, obejrzał film ze zdarzenia z Włodzimierzem Czarzastym. - Wygląda, że to on pchnął policjanta - dodał. 

Czytaj więcej:

- Dla mnie pan marszałek albo sam powinien złożyć rezygnację, albo powinien zostać odwołany z funkcji wicemarszałka Sejmu RP - stwierdził.

Posłuchaj
05:42 [ PR1]PR1 (mp3) 19 listopad 2020 12_32_17.mp3 Waldemar Andzel o zachowaniu opozycji i zdarzeniu z udziałem Włodzimierza Czarzastego (Jedynka/W samo południe)

 

Jego zdaniem przedstawiciele opozycji nie potrafią się pogodzić z wynikiem demokratycznych wyborów i dlatego zagrzewają obywateli do wyjścia na ulice. - Namawiają tak naprawdę do przewrotu w państwie - podkreślił. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

GośćWaldemar Andzel (poseł PiS)

Data emisji: 19.11.2020

Godz. emisji: 12.32

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach". Prezes PiS do opozycji

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 21:50
- Wszystkie demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni. Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć - mówił do opozycji wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu: na nagraniach widać, że Czarzasty nie został pobity ani zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 13:22
Na nagraniach z kamer sejmowych ewidentnie widać, że wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty nie został w środę wieczorem przed nikogo pobity ani zatrzymany; został natomiast wpuszczony do Sejmu po interwencji Straży Marszałkowskiej - mówiła w czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń