Tomasz Latos: protesty nie pozostają bez wpływu na wzrost liczby zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 13:11
- 22 października zachorowań było dwa razy mniej niż dwa tygodnie później. To w sposób jednoznaczny pokazuje to powiązanie  - mówił szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos, wiążąc wzrost liczby zakażeń koronawirusem z protestami w Polsce po orzeczeniu TK ws. aborcji.
Audio
  • Protesty wpływają na więcej zakażeń? Tomasz Latos: nie ma w ogóle dyskusji, taka zależność jest (Jedynka/W samo południe)
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Jedynka/Polskie Radio

Protesty trwają w kraju od 22 października. Trybunał Konstytucyjny orzekł wtedy, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

Posłuchaj
07:40 Latos 20 listopad 2020 12_26_56.mp3 Protesty wpływają na więcej zakażeń? Tomasz Latos: nie ma w ogóle dyskusji, taka zależność jest (Jedynka/W samo południe)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
EN koronawirus w Polsce maseczka 1200.jpg
Zdzisław Wolski: przestrzegajmy zasady DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczki

"22 października było dwa razy mniej zachorowań niż 2 tygodnie później"

Na pytanie, czy istnieje zależność między protestami w kraju a zachorowaniami na COVID-19, Tomasz Latos odparł, że "nie ma w ogóle dyskusji, taka zależność jest".

- Oczywiście, trudno powiedzieć jednoznacznie, bez szczegółowych analiz, jak duża jest ta zależność, ale wystarczy popatrzeć na poszczególne dane. Otóż 22 października zachorowań było dwa razy mniej niż dwa tygodnie później. To w sposób jednoznaczny pokazuje to powiązanie - powiedział poseł.

Czytaj także:

"Nieodpowiedzialny" protest

Zdaniem polityka "poza wątpliwością" jest to, że protesty "nie pozostały bez wpływu" na liczbę zakażeń. 

- Rozumiem, że ktoś w demokratycznym państwie chce wyrazić swój sprzeciw, inne zdanie. Można pisać maile, listy, w różny sposób protestować, ale niekoniecznie nie przestrzegając odległości w wielkich zbiorowiskach na ulicach, co jest po prostu nieodpowiedzialne - zaznaczył Tomasz Latos.

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Tomasz Latos (przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, PiS)

Data emisji: 20.11.2020

Godzina emisji: 12.26

ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaka przyszłość dla Strajku Kobiet? Sobolewski: niedługo los, jaki spotkał Ruch Palikota, spotka też ruch pani Lempart

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 08:12
- Zainteresowanie Strajkiem Kobiet spadło do poziomu błędu statystycznego. Gdy pani Lempart i jej koleżanki ogłaszały swoje postulaty, było wiadomo, że chodzi o próbę utworzenia ruchu politycznego, którego zadaniem będzie wejście do Sejmu - powiedział Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń