"Paweł Kukiz stanął po stronie Zbigniewa Ziobro". Marek Sawicki o rozpadzie Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 13:44
- Kiedy pojawia się nasza uchwała wspierająca polski rząd i premiera w zakresie negocjacji, Paweł Kukiz staje po stronie radykała Zbigniewa Ziobro - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia były minister rolnictwa i poseł PSL Marek Sawicki.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Polskie Radio

Zdaniem Marka Sawickiego Koalicja Polska, którą do tej pory PSL tworzyło między innymi z Kukiz'15, miała trwać dłużej w tym składzie. Według niego czarę goryczy przelała jednak postawa Pawła Kukiza dotycząca Unii Europejskiej.


1200_Sejm_TT.png
"Udaje się znaleźć wspólny język". Poseł PiS o współpracy z Kukiz'15

"Kukiz stanął po stronie radykała"

W rozmowie z Antonim Trzmielem Marek Sawicki podkreślił, że PSL jest partią prounijną, a Kukiz'15 przedstawiał inne podejście. - Kiedy pojawia się nasza uchwała wspierająca polski rząd i pana premiera w zakresie negocjacji, Paweł Kukiz staje po stronie radykała - Zbigniewa Ziobro i głosuje za uchwałą sprzeciwiającą się członkostwu w UE - powiedział były minister rolnictwa.

Czytaj także:

Projekt cały czas trwa

Poseł PSL zaznaczył, że pomimo rozstania się z formacją Pawła Kukiza Koalicja Polska nadal trwa. Dodał, że będzie też w swoim programie miała postulaty jaki głosił były koalicjant. - Kwestie dnia referendalnego, sędziów pokoju czy mieszanej ordynacji wyborczej będziemy cały czas propagować i będziemy starali się wprowadzić w życie wtedy, kiedy będziemy uczestniczyli w większości parlamentarnej. - powiedział polityk.


Posłuchaj
07:51 _PR1_AAC 2020_12_03-12-28-34.mp3 Marek Sawicki o rozstaniu się Koalicji Polskiej z Pawłem Kukizem (W samo południe/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 03.12.2020

Godzina emisji: 12.28

dz/kh

Czytaj także

Dr Bartosz Rydliński: PiS i Kukiz'15 straciliby na ogłoszeniu współpracy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 21:00
- Kukiz'15 to nie jest ta siła polityczna, którą była na początku. Jednak przy tak wahającej się większości parlamentarnej, kilka głosów formacji Pawła Kukiza może być kluczowe. Ale według mnie PiS i Kukiz'15 straciliby na ogłoszeniu współpracy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyborcy zauważą, że Kukiz'15 nie dało się zastraszyć". Sachajko o rozpadzie Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 16:25
- Jesteśmy katolikami i liczymy na to, że ludzie są dobrzy i się zmieniają. W przypadku PSL tak się nie stało. Mamy pretensje bardziej do siebie, że daliśmy się oszukać, ale wyborcy zauważą to, że Paweł Kukiz i politycy z nim związani nie dali się zastraszyć i nie dali się kupić - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Różnice okazały się fundamentalne". Władysław Kosiniak-Kamysz o rozpadzie Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 09:40
– Różnice w podejściu do UE okazały się fundamentalne. My, jako PSL, jesteśmy za pogłębioną integracją europejską i przyjęciem budżetu. W bardzo ważnym głosowaniu rozjechaliśmy się – inaczej zagłosowali posłowie Kukiz'15, inaczej politycy PSL-u – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
rozwiń zwiń