Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: nie przekazujemy szczepionek dla jakichś wybranych grup

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 13:11
- Z naszej strony nie ma żadnej formuły, gdzie możemy przekazywać jakieś szczepionki poza oficjalnym obiegiem, czy dla jakichś szczególnie wybranych grup - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.
Michał Kuczmierowski
Michał KuczmierowskiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Patryk Jaki 1200 PAP.jpg
"Mamy do czynienia z układem, zabrali szczepionkę lekarzom". Patryk Jaki o szczepieniach celebrytów

Rano do Polski przyleciała kolejna partia szczepionek. - Razem z dzisiejszą dostawą do Polski łącznie dotarło 670 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
08:34 _PR1_AAC 2021_01_04-12-29-40.mp3 Michał Kuczmierowski: nie ma żadnej formuły, gdzie możemy przekazywać jakieś szczepionki poza oficjalnym obiegiem (W samo południe/Jedynka)

Model dystrybucji

Michał Kuczmierowski tłumaczył, że transport trafił do magazynu hurtowni medycznej Agencji Rezerw Materiałowych. - W tej hurtowni jest weryfikowane, czy wszystkie parametry związane z transportem zostały dochowane. Czy temperatura -75 st. C obowiązywała przez cały czas podróży - podkreślił. Dodał, że wówczas będzie można potwierdzić liczbę szczepionek.

Gość radiowej Jedynki mówił ponadto, że istnieje już regularny model dystrybucji szczepionek. - W każdy czwartek do godz. 12 punkty szczepień i szpitale zamawiają szczepionki. One są następnie w każdy poniedziałek dostarczane tak, aby szczepionka, która jest ważna 5 dni, mogła być w ciągu tygodnia zużyta - wyjaśniał.

WUM 1200 (1).jpg
Szczepienia osób nieuprawnionych. Rektor WUM był na miejscu

Szczepienia celebrytów

Magdalena Ogórek zapytała też swojego gościa o szczepienia celebrytów. - Z naszej strony nie ma żadnej formuły, gdzie możemy przekazywać jakieś szczepionki poza oficjalnym obiegiem, czy dla jakichś szczególnie wybranych grup - podkreślił Michał Kuczmierowski.

- To są dostawy, które zamawiają dla nas szpitale i oczywiście ta odpowiedzialność za prawidłowe rozdysponowanie dawek szczepionki jest po stronie szpitala - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącaMagdalena Ogórek

GośćMichał Kuczmierowski (prezes Agencji Rezerw Materiałowych)

Data emisji: 04.01.2021

Godzina emisji: 12.27

pkur

Czytaj także

Poseł PiS: szczepienia to jedyny sposób wyjścia z pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 15:30
- Szczepienia to jedyny, możliwy scenariusz wyjścia z pandemii, ze skutków zdrowotnych i gospodarczych, z którymi borykamy się od początku mijającego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Kaczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Pazura jednym z ambasadorów kampanii #SzczepimySię

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 21:28
Aktor Cezary Pazura będzie zachęcał do szczepienia się na COVID-19. Jak poinformował we wpisie w mediach społecznościowych, został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. - Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Wkrótce usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię - napisał w relacji na Instagramie Cezary Pazura.
rozwiń zwiń