"Decyzja będzie konsultowana z Radą Medyczną". Borowiak o ewentualnym powrocie do szkół

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 13:23
- Bardzo ważne dla uczniów klas 1-3 jest to, aby mogli oni powrócić jak najszybciej do formy nauczania stacjonarnego, chociaż przede wszystkim zależy nam na tym, aby wyciszyć ilość zachorowań - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Borowiak. 
Joanna Borowiak
Joanna BorowiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od poniedziałku ruszają testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, a także nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do piątku, 15 stycznia.

shutterstock_nauczyciel szkoła 1200.jpg
"Mają zagwarantować bezpieczeństwo". Początek testów na koronawirusa dla nauczycieli

- Bardzo chcielibyśmy, aby uczniowie mogli jak najszybciej wrócić do szkół. Jak pierwsi chcielibyśmy, aby powrócili uczniowie klas 1-3, to jest ta grupa wiekowa uczniów - najmłodszych - która najbardziej wymaga fizycznego kontaktu z nauczycielem - zauważyła poseł. - Edukacja zdalna tego nie zastąpi - dodała. 


Posłuchaj
08:03 _PR1_AAC 2021_01_11-12-26-41_for_media.mp3 Joanna Borowiak: decyzja będzie bardzo poważnie rozważana i konsultowana. Informacje o tym przekaże pan premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Radą Medyczną ("W samo południe/Jedynka")

 

Poseł zaznaczyła, że decyzja - w związku z obawami przed trzecią falą pandemii - będzie konsultowana z Radą Medyczną. - Decyzja będzie bardzo poważnie rozważana i konsultowana. Informacje o tym przekaże pan premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Radą Medyczną - wskazała. 

- Przewidywana jest również formuła hybrydowa - powiedziała, przewidując możliwość połączenia nauczania zdalnego ze stacjonarnym. 


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Joanna Borowiak (PiS, nauczycielka, sejmowa komisja edukacji)

Data emisji: 11.01.2021

Godzina emisji: 12.26

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: trzeba podnieść prestiż zawodu nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 07:42
- Chcę przeprowadzić kampanię społeczną podkreślającą wagę pracy nauczyciela - zapowiedział w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" minister edukacji Przemysław Czarnek. Wśród celów wymienił wprowadzenie klarownej sytuacji w finansowaniu oświaty i zwiększenie prestiżu zawodu nauczyciela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testowanie nauczycieli na koronawirusa. Pomagają w tym żołnierze WOT

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:24
"Wojska Obrony Terytorialnej pomagają w testowaniu nauczycieli na obecność koronawirusa" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Terytorialsi pobierają od nauczycieli materiał do badań.
rozwiń zwiń