Koc: są środki na walkę z epidemią, ale też na pomoc dla przedsiębiorców i samorządów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 13:47
- Rząd wspiera również samorządowców, rządowy fundusz inwestycji lokalnych to program opiewający na 12 mld zł, które już w ogromnej części trafiły do samorządów - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
Maria Koc
Maria KocFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

W trakcie audycji rozmawiano o pomocy rządowej dla przedsiębiorstw i samorządów poszkodowanych pandemią koronawirusa. 

ekonomia shutterstock 1200x660.jpg
Tarcze finansowe PFR dla mikro, małych i średnich firm obejmą 45 branż

Senator podkreśliła, że rządowe wsparcie będzie kontynuowane w roku 2021 i trafi do przedsiębiorców oraz samorządów. - Budżet na rok 2021 przewiduje różnego rodzaju działania, które będą przeciwdziałały kryzysowi gospodarczemu wywołanemu epidemią koronawirusa. Są tam środki na walkę z epidemią, ale są też środki na pomoc dla przedsiębiorców, samorządów - zaznaczyła. - Dzięki temu powstanie też tak potrzebna w wielu miejscach infrastruktura - dodała, mówiąc o środkach, które trafią do samorządowców. 

Posłuchaj
06:56 _PR1_AAC 2021_01_12-12-27-49_for_media.mp3 Maria Koc: będą mogli liczyć, w roku 2021 również, na pomoc ze strony państwa, aby utrzymać potencjał firm i miejsca pracy, bo to jest najważniejsze ("W samo południe/Jedynka")

 

- Będą mogli liczyć, w roku 2021 również, na pomoc ze strony państwa, aby utrzymać potencjał firm i miejsca pracy, bo to jest najważniejsze. Państwu zależy na tym, aby bezrobocie było jak najniższe - wskazała. 


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Maria Koc (senator PiS)

Data emisji: 12.01.2021

Godzina emisji: 12.27

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy branża turystyczna przetrwa trudny czas pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 15:05
W Polsce trwają ferie zimowe. Co roku był to jeden z najobfitszych okresów dla branży turystycznej. Jednak z powodu zagrożenia pandemicznego w niemal całej Europie, również w naszym kraju, wprowadzono środki bezpieczeństwa, które mocno ograniczają możliwość działalności tej gałęzi gospodarki. O sytuacji, jaka w niej panuje, mówił Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościński: w styczniu rozpoczniemy konsultacje społeczne o wydatkowaniu środków UE

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 10:34
- W styczniu rozpoczniemy konsultacje społeczne o wydatkowaniu środków z nowego budżetu Unii Europejskiej oraz z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Odporności - powiedział PAP minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Rząd chciałby, by środki te zaczęły pracować w gospodarce już w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: od 25 stycznia będziemy mogli wykonywać miesięcznie do 4 milionów szczepień

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:38
- Od 25 stycznia, kiedy ruszy system masowych szczepień, będziemy mogli wykonywać miesięcznie od 3,5 do 4 milionów szczepień. Dzisiaj jesteśmy ograniczeni wielkością dostaw - powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń