"Zależy nam na tym, by otoczyć wsparciem naszych seniorów". Marlena Maląg o 14. emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 13:20
- Seniorzy są wyjątkowo ważni, dlatego też chcemy zadbać o ich zdrowie, życie, ale także o warunki finansowe, co czynimy teraz w Sejmie, pracując nad ustawami o waloryzacji świadczeń i 14. emeryturze - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Wojciech Kusiński

Funkcjonujący od października Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów jest skierowany do osób powyżej 70. roku życia. W ramach programu seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy m.in. w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, a także w korzystaniu z Internetu. 

Czytaj także:
Marlena Maląg 1200 Forum.jpg
"Zdecydowana większość osób otrzyma ją w pełnej wysokości". Maląg o 14. emeryturze

Aby zgłosić chęć skorzystania z pomocy, wystarczy zadzwonić na infolinię korpusu. Aktualnie pod tym numerem starsze osoby uzyskają także informacje o szczepieniach. 

- Przede wszystkim chcemy zadbać o to, żeby seniorzy nie stali w kolejkach do punktów szczepień i do rejestracji, ze względu na warunki pogodowe i wzajemne narażanie się na zarażenie się koronawirusem - mówiła Marlena Maląg. 

Minister przekonywała, że warto skorzystać i zadzwonić. Konsultanci przekażą informacje, gdzie i jak się zarejestrować. Dodała także, że w razie kłopotów z np. założeniem profilu zaufanego, seniorzy mogą liczyć na pomoc tzw. wolontariuszy cyfrowych. 

Czytaj także:

Wsparcie dla seniorów 

- Zależy nam na tym, żeby otoczyć wsparciem naszych seniorów, bo oni są wyjątkowo ważni, dlatego też chcemy zadbać o ich zdrowie, życie, ale także o warunki finansowe, co czynimy teraz w Sejmie, pracując nad ustawami o waloryzacji świadczeń i 14. emeryturze - mówiła Marlena Maląg. Jak zaznaczyła minister, na Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów rząd przeznaczył łącznie 150 mln złotych. 

Seniorzy, którzy chcą skorzystać z pomocy Korpusu, mogą zadzwonić na infolinię: 22 505 11 11. Z kolei osoby zainteresowane dołączeniem do wolontariatu znajdą szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie wspierajseniora.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całości nagrania. 

Posłuchaj
09:08 _PR1_AAC 2021_01_21-12-32-18.mp3 Minister Marlena Maląg o świadczeniach i pomocy dla seniorów ("W samo południe") 

***

Audycja: "Rozmowa dnia"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: minister Marlena Maląg, MRIPS

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 12.36

jbt/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruszają szczepienia mieszkańców DPS-ów przeciw COVID-19. Duże zainteresowanie wśród seniorów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 06:32
Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej będą od dziś szczepieni przeciw COVID-19. - Aby otrzymać szczepionkę, osoby te nie muszą opuszczać placówek - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maląg: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów pomaga w rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:16
Minister Marlena Maląg zachęca seniorów, by przy rejestrowaniu się na szczepienia przeciwko COVID-19 korzystali z pomocy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.
rozwiń zwiń