Każdemu należy się mandat

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 08:30
Niemal wszyscy codziennie łamiemy przepisy drogowe, często nie zdając sobie z tego sprawy i nawet o tym nie wiedząc.
Audio

 

Gdyby policja rygorystycznie egzekwowała przepisy i miała dostateczną liczbę funcjonariuszy, to nasze portfele szybko mogłyby stać się puste. Istnieją dziesiątki regularnie łamanych przepisów, za których naruszanie grozi mandat.

Na przykład chodzenie poboczem drogi inaczej niż jeden za drugim wycenione jest w taryfikatorze na 50 złotych. Można też zapłacić za podwiezienie nietrzeźwego na motorze lub motorowerze.

Prawdziwa dżungla to przepisy regulujące zasady parkowania. To, że nie sypią się mandaty jeden za drugim zawdzięczamy jedynie dobrej woli i zdrowemu rozsądkowi policji - mówi w "Sygnałach Dnia" aspirant Waldemar Oszmian z komendy w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku.

Tropem bliżej nieznanych przepisów ruszył Piotr Słowiński.

(ag)

Zobacz więcej na temat: dolnośląskie

Czytaj także

Sposób na zapłacenie mandatu? Promocja!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 11:48
W Hiszpanii zaczną w maju obowiązywać tak zwane ekspresowe mandaty. Zapłacenie mandatu w ciągu 20 dni zmniejsza jego wysokość o połowę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja ma problem z liczeniem punktów karnych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2010 08:05
Policja przyznaje, że nie umie liczyć punktów karnych - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". Policyjna baza danych jest aktualizowana z opóźnieniem i dlatego funkcjonariusze nie potrafią ustalić, ile w danym momencie konkretny kierowca ma punktów karnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowco! Uważaj, gdzie parkujesz samochód

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2010 10:04
Od 4 września mamy nowe zapisy w prawie o ruchu drogowym.
rozwiń zwiń