Kasia Moś: w tej piosence zakochałam się od pierwszego odsłuchania

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 16:07
- Od pierwszego dźwięku słyszałam w tym utworze wielki potencjał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Moś, która wspólnie z zespołem Happy Prince nagrała singiel "Częściej". Czy ta piosenka nieprzypadkowo ukazuje się tuż przed walentynkami?
Kasia Moś
Kasia MośFoto: Jacek Konceki/Polskie Radio

Antoni Kopff pap 1200.jpg
"Miał niesamowitą łatwość komponowania". Wspomnienie o Antonim Kopffie
Posłuchaj
09:15 2021_02_11 14_24_42_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Moś: chciałam nagrać ten utwór, parę razy do niego podchodziliśmy, ale cały czas coś stawało na drodze, aż wreszcie po 2 latach udało się (Muzyczna Jedynka)

- Z jednej strony nie było to zaplanowane, a z drugiej wyszło, jakby było zaplanowane - śmieje się Kasia Moś. - Kuba (Prachowski - red.) wysłał mi ten utwór dwa lata temu, kiedy się poznaliśmy. Automatycznie zakochałam się w nim od pierwszego odsłuchania. Chciałam go nagrać, parę razy do niego podchodziliśmy, ale cały czas coś stawało na drodze, aż wreszcie po dwóch latach udało się. Jestem piekielnie szczęśliwa - dodaje.

Źródło: Kasia Moś/Kasia Moś i Happy Prince, "Częściej"

Wyjątkowa barwa głosu

Piosenkarka przyznaje, że od samego początku słyszał w "Częściej" wielki potencjał. Jej zdaniem jest to również zasługa Kuby Prachowskiego, który ma szlachetną i wyjątkową barwę głosu. Kuba Prachowski jest także autorem muzyki i tekstu oraz częściowo aranżacji.

- Dziękuję ci Kasiu za miłe słowa, ale też duża zasługa w tym, że tak dobrze nam się pracowało razem. To było nagrane naprawdę na luzie i z serca. Nie było żadnej próby wskoczenia na jakiś specjalny poziom. Utwór udało się zrobić fajnie i naturalnie. Myślę, że te 100 tysięcy wyświetleń w tydzień na YouTube, to chyba dowód, że nam się to powiodło - komentuje Kuba Prachowski.

Czytaj także:

Piosenka o dotyku

Muzyk wyjaśnia, że pisząc tekst piosenki, chciał odnieść się do fizyczności. - Lubię dotyk. Myślę, że wszyscy go potrzebujemy. Wyszło to gdzieś z podświadomości, że nie wolno przestawać, ponieważ ten cyfrowy świat jest tak nachalny, że czasami zapominamy, aby kogoś dotknąć, stanąć blisko czy przytulić. Dla mnie to są ważne kwestie - zdradza Kuba Prachowski.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Goście: Kasia Moś (piosenkarka), Kuba Prachowski (Happy Prince)

Data emisji: 11.02.2021

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Aga Dyk: czas pokazać drugą twarz. Piosenkarka śpiewa erotyk

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 17:27
"Proszę jeszcze raz" to nowa piosenka Agi Dyk, wokalistki zespołu Brathanki, która tym razem występuje w solowym repertuarze. W ocenie prowadzącego "Muzyczną Jedynkę" Zbigniewa Zeglera to erotyk z dość śmiałym tekstem. Wokalistka mówi, że przyszedł ten czas, żeby pokazać drugą twarz Agi Dyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwór "Skrzydła" w nowej wersji. Sound'n'Grace: wróciliśmy w nim do naszych korzeni

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 16:14
Utwór "Skrzydła" w oryginalnej wersji znalazł się na wydanej w ubiegłym roku płycie Sound'n'Grace "Początek". Piosenka w nowej aranżacji została zarejestrowana na żywo w kościele bernardynów w Warszawie.  
rozwiń zwiń