"Chodzi o swoisty raj podatkowy". Poseł PiS o proteście "Media bez wyboru"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 13:25
- Zacznijmy od tego, co się wydarzyło: jeszcze nie ma ustawy, nic nie jest gotowe, prowadzone są "prekonsultacje", a już jest straszny krzyk - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Latos, w komentarzu do protestu komercyjnych nadawców i wydawców, jaki w środę przetoczył się przez polskie media. Jego zdaniem, protestującym "chodzi o to, by dalej był tutaj swoisty raj podatkowy".
Przeciwko projektowanej daninie od reklam protestowali niektórzy nadawcy radiowi, telewizyjni, oraz wydawcy prasy i portali internetowych
Przeciwko projektowanej daninie od reklam protestowali niektórzy nadawcy radiowi, telewizyjni, oraz wydawcy prasy i portali internetowychFoto: PAP/Albert Zawada

- Myślę, że doprowadzimy ustawę do końca - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Latos, pytany, czy Zjednoczona Prawica zamierza procedować prawo wprowadzające pobieranie od wydawców opłaty z tytułu reklamy. Rząd szacuje wstępnie, że rocznie z tego tytułu do budżetu państwa może wpłynąć 800 milionów złotych.

forum-0479614453-12.jpg
Projekt składki od reklam na wstępnym etapie prac. Ministerstwo Finansów zaprasza do konsultacji

- Zacznijmy od tego, co się wydarzyło: jeszcze nie ma ustawy, nic nie jest gotowe, prowadzone są "prekonsultacje", a już jest straszny krzyk - ocenił, komentując protest komercyjnych nadawców i wydawców prasy, jaki w środę przetoczył się przez polskie media. 

"Swoisty raj podatkowy"

Gość "W samo południe" zgodził się, że akcja była wynikiem niezgody na płacenie w Polsce podatków. - Chodzi o to, by dalej był tutaj swoisty raj podatkowy dla mediów, by nie trzeba było płacić podatków, by można było wykazywać się swego rodzaju kreatywnością, która sprowadza się do tego, że ci najpotężniejsi, najwięksi, w ogóle nie muszą się przejmować podatkami w Polsce - wskazał Tomasz Latos. 

Czytaj także: 

Cześć mediów protestowała wczoraj pod hasłem "Media bez wyboru". Akcja polegała na zaprzestaniu nadawania programu przez stacje radiowe i telewizyjne, wstrzymaniu publikacji nowych tekstów przez portale internetowe oraz opublikowaniu treści listu protestacyjnego. W ten sposób nadawcy wyrażali sprzeciw wobec projektu ustawy nakładającej opłaty za przychody z reklam.


Posłuchaj
05:06 latos-jedynka .mp3 Poseł PiS Tomasz Latos: media protestowały przeciwko płaceniu w Polsce podatków ("W samo południe"/ Jedynka)

 

W rozmowie także ocena rzeczywistości pandemicznej w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącyMagdalena Ogórek

GośćTomasz Latos (poseł PiS)

Data emisji: 11.02.2021

Godzina emisji: 12.31


mbl

Czytaj także

Protest części mediów. Płażyński: to akcja polityczna pewnej grupy zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:01
- To akcja polityczna pewnej grupy zawodowej, która nie chce się dzielić z Polakami swoimi zyskami. Podobnie jak kiedyś np. banki walczyły z opłatą bankową - powiedział o środowym proteście mediów Kacper Płażyński z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy otwarci na to, by rozmawiać". Rzecznik rządu o projekcie podatku od reklam

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:45
- Jesteśmy zaskoczeni tak silną reakcją już na tym etapie - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do projektu ws. podatku reklamowego. Podkreślił, że poszczególne progi przychodów mogą ulec korekcie, a po zebraniu wszystkich uwag planowane jest spotkanie poświęcone tej kwestii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mieliśmy dzień bez fake newsów". Siewiereniuk-Maciorowska o proteście niektórych mediów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 11:37
- Problem polega na tym, że mają płacić podatki tak jak wszyscy inni w tym kraju. I oto jest cały dramat - komentowała środowy protest mediów na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"). Gościem audycji był również Marian Kowalski (kowalski.tv).
rozwiń zwiń