Kasia Kurzawska: teraz odpowiadam sama za siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:50
Kasia Kurzawska wraca na scenę. Znana z Sofy i ze współpracy z Andrzejem Smolikiem wokalistka powraca z nowym singlem "Moja droga". Pomysł na utwór narodził się na boisku należącym do warszawskiego AWF-u.
Kasia Kurzawska
Kasia KurzawskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zastępa 1200.jpg
Natalia Zastępa z nowym singlem. "Do muzyki staram się wnosić siebie"

- Zmianą dla mnie jest to, że teraz sama za siebie odpowiadam - mówi wokalistka. Ma świadomość, że jest to duża odpowiedzialność i jednocześnie presja. Ale optymistycznie patrzy w przyszłość.

Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreśla, że sama dla siebie komponuje muzykę i pisze teksty. Zapewnia, że będą one "o czymś", bardzo kobiece, naładowane emocjami. - Taka chcę być, taka chcę się pokazywać ludziom i chcę, żeby ludzie mogli się identyfikować z tym, o czym śpiewam - wyjaśnia.


Posłuchaj
10:28 2021_03_01 14_28_32_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Kasia Kurzawska o swojej samodzielnej drodze artystycznej (Muzyczna Jedynka)

 


Oxford Drama free 1200.jpg
Oxford Drama: jeszcze bardziej polubiliśmy wspólne granie

Zwraca uwagę na dwuznaczność sformułowania "moja droga". Bo może chodzić o drogę, po której się kroczy, ale również o słowa, jakimi zwracamy się do innej dziewczyny czy kobiety.

Kasia Kurzawska ujawnia, że w przygotowaniu jest już drugi singiel. Piosenka będzie zupełnie inna od "Mojej drogi". - Mogę ci zdradzić, że ma bardzo przejmujący tekst - mówi do prowadzącej rozmowę Uli Kaczyńskiej Kasia Kurzawska.

Kasia Kurzawska/Youtube

Za produkcję muzyczną "Mojej drogi" odpowiadają Tomek Serek Krawczyk i Mateusz Hulbój, a wyreżyserowany przez Kubę Zarzyckiego klip wyprodukowała firma M5.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Kasia Kurzawska (wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 1.03.2021 

Godzina emisji: 14.28

ag

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA

Czytaj także

Gniewomir Tomczyk: ten album to wielkie wyzwanie i wielka radość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 16:08
- Moje albumy zawsze są odzwierciedleniem tego, czym obecnie się fascynuję i w którą stronę podąża moja muzyczna wrażliwość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swojej twórczości Gniewomir Tomczyk. Jaka jest jego najnowsza płyta "Pieces of My Journey!"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarne Złoto Warszawy". Ćirlić: płyty zawsze pojawiały się na giełdach

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:27
- W sklepach płytowych w czasach Polski Ludowej było dosyć trudno o płyty, ponieważ szybko znikały z półek - opowiada w Programie 1 Polskiego Radia Aleksandar Ćirlić, reżyser filmu "Czarne Złoto Warszawy". Jego produkcja jest dokumentem ukazującym zjawisko warszawskiej kultury winylowej z perspektywy ludzi, bez których nie mogłaby zaistnieć.
rozwiń zwiń