Krajowy Plan Odbudowy. Wiceminister klimatu: priorytetem jest poprawa jakości powietrza

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 12:48
- Chcemy poprawić warunki życia we wszystkich regionach naszego kraju, ale potrzebna jest do tego lepsza jakość powietrza - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Guibourge-Czetwertyński, wiceminister klimatu.
Adam Guibourge-Czetwertyński
Adam Guibourge-CzetwertyńskiFoto: Forum/Grzegorz Krzyzewski

O godz. 13 rozpocznie się pierwsza z trzech debat dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. W ubiegły piątek rząd rozpoczął konsultacje społeczne dokumentu, który wskazuje, na co zostaną wykorzystane środki unijne z Funduszu Odbudowy.

krajowy plan odbudowy 1200.jpg
Polska przekazała Komisji Europejskiej projekt Krajowego Planu Odbudowy

Adam Guibourge-Czetwertyński tłumaczył w radiowej Jedynce, jakie priorytety stawia sobie jego resort i na co zostaną przekazane pieniądze.

- Chcemy przede wszystkim poprawić jakość życia Polaków, dlatego na pierwszym miejscu są inwestycje związane z poprawą jakości powietrza. Kolejnym priorytetem jest rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego, a także rozwój nowych technologii w inwestycje wodorowe - podkreślił wiceminister klimatu.

Dodał, że samorządy mogą wesprzeć programy ministerialne w kontekście "zielonej energii".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
06:17 [ PR1]PR1 (mp3) 2 marzec 2021 12_31_23.mp3 Krajowy Plan Odbudowy. Wiceminister klimatu Adam Guibourge-Czetwertyński: priorytetem jest poprawa jakości powietrza (W samo południe/Jedynka)

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Adam Guibourge-Czetwertyński (wiceminister klimatu)

Data emisji: 02.03.2021

Godzina emisji: 12.28

mr

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Poseł PiS: nowa sytuacja gospodarcza daje ogromne szanse Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 12:23
- Chodzi o zbudowanie nowej rzeczywistości po pandemii, która - miejmy nadzieję - w tym roku się zakończy. (...) Bez wątpienia był to rodzaj wojny. Skutki społeczne, gospodarcze, są takie, jak w przypadku wojny. I wiadomo, że ta nowa sytuacja gospodarcza narodzi się zaraz po zakończeniu pandemii COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartosz Kownacki. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski, Władysław Teofil Bartoszewski z PSL i Artur Dziambor z Konfederacji.
rozwiń zwiń