Próbne matury 2021. Piontkowski: nie mamy żadnych sygnałów o problemach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 12:55
- Wytyczne z zeszłego roku są minimalnie skorygowane i okazały się one dobrymi przewodnikami po tym, jak przeprowadzić egzaminy w sposób bezpieczny i higieniczny - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji​.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

1200 (1).jpg
Ruszyły próbne matury. Znamy tematy wypracowań z języka polskiego

W środę rozpoczęły się próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają do 16 marca. Przeprowadzane są stacjonarnie w szkołach w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych maturach jest dobrowolny.

Posłuchaj
09:04 _PR1_AAC 2021_03_03-12-31-05.mp3 Dariusz Piontkowski: nie mamy żadnych sygnałów o problemach ws. próbnych matur (W samo południe/Jedynka)

Dariusz Piontkowski przyznał, że "nie mamy żadnych sygnałów o problemach". - Wytyczne z zeszłego roku są minimalnie skorygowane i okazały się one dobrymi przewodnikami po tym, jak przeprowadzić egzaminy w sposób bezpieczny i higieniczny. Szkoły od wielu miesięcy funkcjonują już w reżimie sanitarnym, dyrektorzy i nauczyciele mają doświadczenie - powiedział.

Gość Polskiego Radia przyznał, że już "ponad 560 tys. nauczycieli zgłosiło się do szczepień". - Dziś kończy się trzecia tura zgłoszeń. Trzecia fala epidemii spowodowała, że nie można uruchomić powrotu do szkół kolejnych roczników, ale jeśli uda się opanować tę falę, to będzie łatwiej rozmawiać o tym powrocie. Tęsknią nie tylko uczniowie, ale i rodzice tego pragną, jednak ostateczne decyzje zależą od tego, w jakim miejscu epidemii będziemy się znajdować, zależą od liczby zachorowań, zgonów - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Dariusz Piontkowski (wiceszef MEiN)

Data emisji: 3.03.2021

Godzina emisji: 12.30

dn

Czytaj także

Wiceminister edukacji i nauki: nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić egzaminy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 16:30
- Przygotowujemy się do próbnych egzaminów ósmoklasistów i maturalnych. Szkoły, które będą chciały w takim egzaminie uczestniczyć, mają taką możliwość. Mamy doświadczenia z ubiegłego roku szkolnego i przeprowadzania egzaminów w reżimie sanitarnym - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń