Śniadek: wezwania do zwrotu pieniędzy za kampanię Zimocha to przejaw demoralizacji

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 13:25
- Z funduszy kampanijnych partia nie daje kandydatom żadnych pieniędzy, tylko wyznacza limity. Mówi im, ile pieniędzy trzeba wydać  - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Śniadek (PiS), komentując postulat zwrotu środków na kampanię, który jeden z posłów PO wysunął wobec Tomasza Zimocha. Ten zdecydował się we wtorek opuścić Koalicję Obywatelską.
Janusz Śniadek w radiowej Jedynce
Janusz Śniadek w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

CZYTAJ TAKŻE
budka-zimoch-kolaz-pap-1200 .jpg
Poseł Tomasz Zimoch opuszcza Koalicję Obuwatelską. Lider PO Borys Budka: już dawno był poza KO

Postulat, by domagać się 220 tys. złotych za wsparcie kampanijne Platformy wysunął we wpisie na Twitterze w związku z odejściem posła Tomasza Zimocha z klubu Koalicji Obywatelskiej jeden z posłów PO, Artur Łącki. - Wzywam władze partii do podjęcia kroków w celu odzyskania tych środków - napisał.

- Przepraszam, śmieję się z tego. Z funduszy kampanijnych partia nie daje kandydatom żadnych pieniędzy, tylko wyznacza limity. Mówi im, ile pieniędzy trzeba wydać. Środki trzeba zebrać samodzielnie. Tak jest w PiS, przypuszczam, że tak było i w PO, że pozwoliła mu zebrać tę kwotę, a teraz każe mu jeszcze raz ją zebrać i oddać Platformie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Śniadek.

Postulat zwrotu środków  wysunął we wpisie na Twitterze w związku z odejściem Tomasza Zimocha z Koalicji Obywatelskiej jeden z posłów PO, Adam Łącki.

- Środki z subwencji, które dostają partie, są przeznaczane na kampanię wspólną - mowił Janusz Śniadek. Ocenił, że takie wezwanie to przejaw "demoralizacji i rozkładu" w PO.


Posłuchaj
06:54 _PR1_AAC 2021_03_05-12-23-46.mp3 Janusz Śniadek (PiS) o odejściu Tomasza Zimocha, rezolucji i wyroku ws. LGBT  (W samo południe/Jedynka)

Odejście posła Zimocha z klubu Koalicji Obywatelskiej


Poseł Tomasz Zimoch w przeszłości znany komentator sportowy związany z Polskim Radiem, złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

Później we wpisie na Facebooku podkreślił, że zawsze cenił zasadę "fair play" w sporcie. "Chcę cenić to i w polityce. Dlatego, by być fair wobec wyborców, podjąłem dzisiaj decyzję o opuszczeniu klubu.

W odpowiedzi na to lider PO Borys Budka stwierdził, że Zimoch "już dawno był poza Koalicją Obywatelską". " "Myślałem, że bardziej rozumie sport, jako były komentator sportowy. Polityka jest grą drużynową, jeśli ktoś nie potrafi grać w drużynie, to niestety, sam stawia się poza nawias. Dla mnie ta sprawa jest zamknięta (...)" - mówił w mediach.

***

W rozmowie była także mowa o rezolucji PE i wyroku ws. LGBT.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Jerzy Jachowicz

Gość audycji: Janusz Śniadek (PiS)

Data emisji: 05.03.2021

Godzina emisji: 12.28

Jedynka/IAR/PAP

Czytaj także

Tomasz Zimoch odszedł z klubu KO. "Nie wyjaśnił przyczyn swojej decyzji"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 18:33
- Poseł Tomasz Zimoch złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.
rozwiń zwiń