Senator Lewicy: Wielkanoc powinniśmy spędzić w domach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 12:50
- Moim zdaniem teraz będą trudne tygodnie. Prawdopodobnie około końca kwietnia, może troszkę wcześniej, będzie lepiej, ale ustąpienie epidemii raczej będzie miało miejsce dopiero w maju czy czerwcu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, lekarz, senator Polskiej Partii Socjalistycznej (należącej do parlamentarnej Lewicy).
Wojciech Konieczny
Wojciech Konieczny Foto: GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FotoNews / Forum

Wojciech Konieczny stwierdził, że koronawirus zostanie z gatunkiem ludzkim na dłużej, przybierając formę "ciężkiej grypy, którą będą przechodzić ludzie, którzy tego nie przechorowali". - To się będzie jakiś czas ciągnąć - mówił.

- Moim zdaniem teraz będą trudne tygodnie. Prawdopodobnie około końca kwietnia, może troszkę wcześniej, będzie lepiej, ale ustąpienie epidemii raczej będzie miało miejsce dopiero w maju czy czerwcu - wskazał.

08:11 [ PR1]PR1 (mp3) 8 marzec 2021 12_28_21.mp3 Wojciech Konieczny: ustąpienie epidemii raczej będzie miało miejsce dopiero w maju czy czerwcu (Jedynka/W samo południe)

 

Czytaj także: 

Czytaj także:
Waldemar Kraska PR1 1200.jpg
"To jest wręcz lawinowy wzrost zakażeń". Wiceminister zdrowia ostrzega

"Wielkanoc powinniśmy spędzić w domach"

Wojciech Konieczny mówił też o nachodzących świętach. Wyraził nadzieję, że na decyzje rządzących ws. Wielkanocy będą wpływać "tylko i wyłącznie dane epidemiologiczne". - Mnie się wydaje, że jak najbardziej Wielkanoc powinniśmy spędzić w domach. Tym bardziej, że być może już 1-3 maja będą nieco inne. To naprawdę są ostatnie tygodnie - wskazał.

- Jeżeli jednak za bardzo rozdmuchamy tę epidemię, to i jej wygaszanie będzie trwało dłużej - powiedział senator. - Patrząc na przyrost zachorowań, jest mało prawdopodobne, byśmy mieli zadowalający poziom, pozwalający na luzowanie obostrzeń w trakcie świąt - ocenił. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Wojciech Konieczny (senator, Polska Partia Socjalistyczna)

Data emisji: 08.03.2021

Godzina emisji: 12.28

Czytaj także

"Strategia leży w gestii krajów UE". Beata Płomecka o możliwym zakupie szczepionek z Rosji i Chin

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 13:30
- Kraje członkowskie mogą się zdecydować na zakup szczepionek nawet z Rosji czy Chin. Komisja Europejska nie odradza tego, ale też szczególnie nie zachęca - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Płomecka, brukselska korespondentka PR.
rozwiń zwiń