"Ważne jest przerwanie spirali strachu". Marcin Romanowski o tzw. ustawie antyprzemocowej

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 13:00
- Mamy do czynienia ze skutecznym narzędziem do walki z przemocą domową - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Romanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, podsumowując 100 dni obowiązywania tzw. ustawy antyprzemocowej.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin RomanowskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Z danych przedstawionych przez resort wynika, że przepisy pozwoliły na izolację sprawców przemocy w niemal 800 przypadkach.

pap ziobro 1200.jpg
Ustawa antyprzemocowa. Ziobro: to rozwiązania, które działają

Marcin Romanowski powiedział w radiowej Jedynce, że wcześniej brakowało realnych działań, które naprawdę pomagają, a nie są tylko słowami. - Obecnie monitorujemy na bieżąco stosowanie tej ustawy wspólnie z Żandarmerią Wojskową i policją, która jest na pierwszej linii frontu i w stu procentach wywiązuje się ze swoich zadań - tłumaczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.


Posłuchaj
09:01 [PR1] PR1 (mp3) 09 marzec_2021_03_09-12-28-40_for_media.mp3 Marcin Romanowski o tzw. ustawie antyprzemocowej (W samo południe/Jedynka)

Podkreślił, że 100 dni funkcjonowania ustawy antyprzemocowej pokazało, że jest to skuteczne narzędzie do tego, by chronić osoby najsłabsze i izolować sprawców przemocy od ofiar. - Ważne jest przerwanie spirali strachu. Warto o tym mówić, informować - dodał Marcin Romanowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Marcin Romanowski (podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina emisji: 12.28

mr

Czytaj także

Projekt zmian procesowych ws. dzieci. Znamy najważniejsze założenia

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 12:31
Profesjonalny prawnik dla molestowanych dzieci, graficzne pouczenia dla najmłodszych i poszerzenie możliwości korzystania z tzw. przyjaznych pokojów przesłuchań - to najważniejsze założenia projektu nowelizacji przepisów procesowych przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń