Marek Sawicki: czas najwyższy, żeby przejść na masowe testowanie przesiewowe

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 13:21
- My rządowi nie przeszkadzamy - jeśli zwróci się o pomoc, gdzie będzie ona możliwa, oczywiście poprzemy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL, odnosząc się do rządowej strategii walki z pandemią koronawirusa. 
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: Polskie Radio

Tematem audycji była sytuacja epidemiczna w Polsce.

karetka forum 1200 .jpg
Nowe dane Ministerstwa Zdrowia: ponad 27 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 356 osób

Podczas rozmowy polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawił część propozycji swojej partii dotyczących walki z pandemią. - Teraz mamy sytuację, w której jest lockdown za chwilę w całym kraju. Czas najwyższy, żeby rząd skorzystał z naszej propozycji, że wszystkie prywatne szpitale, przychodnie, muszę być włączone w walkę nie tylko z koronawirusem, ale też innymi chorobami - wskazał.

Posłuchaj
06:34 _PR1_AAC 2021_03_18-12-26-18_for_media.mp3 Marek Sawicki: czas najwyższy, żeby przejść na masowe testowanie przesiewowe (W samo południe/Jedynka)

- NFZ powinien finansować te zabiegi, które z racji składki zdrowotnej, wszystkim nam się zwyczajnie należą - dodał. 

Marek Sawicki zwrócił również uwagę na konieczność rozpoczęcia masowych testów na obecność koronawirusa. - Czas najwyższy, żeby przejść na masowe testowanie przesiewowe - powiedział.

***

Audycja: "W samo południe"
ProwadzącaMagdalena Ogórek
Gość: Marek Sawicki (PSL)
Data emisji: 18.03.2021
Godzina emisji: 12.26

kb

Czytaj także

"Trzeba się wznieść ponad podziały". Poseł PSL apeluje ws. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:23
- Nie można działać tak, że robiąc na złość rządowi, sprawi się, iż będzie cierpieć społeczeństwo. Rządzący mają swoje kwestie, opozycja jest po drugiej stronie, ale są tematy, w których trzeba się wznieść ponad podziały i rozmawiać, by jak najwięcej tych środków jak najszybciej popłynęło - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Stefan Krajewski, pytany o poparcie jego klubu dla Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba chronić normalny, czysty i klarowny biznes". Dr Bartoszewicz o gospodarce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:15
- Wyjdziemy z pandemii z bardzo zawężoną ofertą restauracyjną. Będziemy mieli mnóstwo kebabów i pizzerii, a nie będzie można zjeść jedzenia wykraczającego poza ten model - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, SGH.
rozwiń zwiń