Szczyt Młodzieżowy z udziałem prezydenta. Piotr Mazurek: pierwsza taka sytuacja w historii

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 13:45
- To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy wszystkie istotne instytucje państwowe - ośrodek prezydencki, rządowy, parlamentarny, samorządowy - pokazują otwartość na młodych ludzi, na ich potrzeby, problemy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, komentując rozpoczynający się Szczyt Młodzieżowy.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Adam Chelstowski/Forum
prezydent 1200 Twitter.jpg
Para prezydencka spotkała się z RPD i RPP. Głównym tematem rozmowy zdrowie psychiczne najmłodszych

Wsparcie psychologiczne dla młodzieży będzie tematem Szczytu Młodzieżowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i przedstawicieli organizacji studenckich. Zostaną na nim przedstawione konkretne rozwiązania systemowe w tym zakresie. Piotr Mazurek, który był gościem radiowej Jedynki, opowiedział o całym przedsięwzięciu.

Czytaj także:

- Jeden projekt to kwestia stworzenia strategii dla młodego pokolenia - to projekt rządowy przy wsparciu pana prezydenta i środowisk młodzieżowych. W tej chwili odbywają się konsultacje w kolejnych województwach - w sposób partycypacyjny, w pełnym dialogu z młodymi ludźmi - mówił.

- Pytając o problemy, potrzeby takich osób chcemy stworzyć taką wieloletnią strategię, która w jak najlepszym stopniu będzie odpowiadała na potrzeby młodego pokolenia - wyjaśnił sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Posłuchaj
07:50 PR1_mp3 2021_03_23-12-23-24.mp3 Piotr Mazurek: chcemy stworzyć strategię, która w jak najlepszym stopniu odpowie na potrzeby młodego pokolenia (W samo południe/Jedynka)

Piotr Mazurek stwierdził, że "osobna kwestia to inicjatywa pana prezydenta dotycząca dzisiejszego Szczytu Młodzieżowego". - Jest on poświęcony przede wszystkim kwestii ochrony wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży. My także bierzemy w tym udział, współpracujemy z prezydentem - mówił.

- To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy wszystkie istotne instytucje państwowe - ośrodek prezydencki, rządowy, parlamentarny, samorządowy - pokazują otwartość na młodych ludzi, na ich potrzeby, problemy. To bardzo dobra wiadomość dla młodych ludzi w Polsce - zaznaczył.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Piotr Mazurek (sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej)

Data emisji: 23.03.2021

Godzina emisji: 12.23

pb

Czytaj także

Nauczanie zdalne. Jakie przyniesie skutki w przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:49
Z powodu trwającej pandemii koronawirusa od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r. szkoły ponownie przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Jak ono wygląda w praktyce i jakie może przynieść skutki w przyszłości? 
rozwiń zwiń