Rozpoczął się Wielki Tydzień. Rzecznik KEP: po cierpieniu zawsze przychodzi pocieszenie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 13:05
- Wielki Tydzień jest czasem do szukania siły zarówno w samym sobie jak i w Jezusie Chrystusie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik KEP.
Rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ
Rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJFoto: Episkopat News/Twitter
kościół 1200 shutter.jpg
Ograniczenia epidemiczne w kościołach. Wspólny apel ministra zdrowia i sekretarza generalnego KEP

Wielki Tydzień i Wielkanoc 2021 podobnie jak w ubiegłym roku upłyną nam pod znakiem obostrzeń związanych z pandemią.


Posłuchaj
07:51 _PR1_AAC 2021_03_29-12-29-43.mp3 Rzecznik KEP: po cierpieniu zawsze przychodzi pocieszenie (W samo południe/Jedynka)

 

Ojciec Leszek Gęsiak SJ przyznał, że "to już trzecie święta, które przeżywamy w pandemicznej sytuacji, jednak rok temu, kiedy zaczynaliśmy Wielkanoc, byliśmy bardzo niepewni jak to wszystko będzie wyglądać, dziś już mamy pewne doświadczenia". - Wielki Tydzień jest czasem do szukania siły zarówno w samym sobie jak i w Jezusie Chrystusie. Rozważamy mękę i śmierć Chrystusa, a to bardzo trudne. To, co daje nadzieję w tych trudnych czasach, to fakt, że zawsze po cierpieniu przychodzi pocieszenie, radość zmartwychwstania - stwierdził rzecznik KEP.

Gość Polskiego Radia dodał, że "musimy po ludzku zrobić wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa". - Musimy skrupulatnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a to znaczy, ze nie wszyscy będziemy mogli brać udział w uroczystościach, stąd dyspensy od uczestnictwa w mszach - mówił.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość:  o. Leszek Gęsiak SJ (rzecznik KEP)

Data emisji: 29.03.2021

Godzina emisji: 12.25

st

Czytaj także

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń