Proces szczepień w Rzeszowie. Marta Kubiak: apeluję, by nie siać dezinformacji

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:13
- Informacje, które pojawiły się à propos Rzeszowa, są nieprawdziwe. Proces szczepień przebiega tam w podobnym tempie jak we wszystkich regionach - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Marta Kubiak z PiS. - Apeluję, by nie zastraszać społeczeństwa, nie siać dezinformacji, nie zniechęcać do Narodowego Programu Szczepień - dodała. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pa-ka5000 / Shutterstock.com

Kraska.jpg
Wiceminister zdrowia: w kwietniu możliwe szczepienie milionów Polaków

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba zorganizowali we wtorek konferencję prasową po kolejnej kontroli w Ministerstwie Zdrowia. Kontrola dotyczyła szczepionek. W ocenie Dariusza Jońskiego "to, co się dzieje w Rzeszowie", gdzie, jak mówił, mogą się szczepić bez skierowania także ludzie 20- i 30-letni, "nijak się ma do harmonogramu". - Coś, co miało być narodowe, wspólne okazuje się absolutnym paliwem wyborczym, aby PiS zdobyło kolejne miasto - komentował zaś Michał Szczerba. Informacje o preferencji Rzeszowa w programie szczepień zdementował także pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk

"Apeluję: nie zastraszać"

- Apeluję do polityków opozycji: powinniśmy, opierać się na rzetelnych danych, na sprawdzonych danych - zaapelowała w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia poseł PiS Marta Kubiak. - Informacje, które pojawiły się à propos Rzeszowa, są nieprawdziwe. Proces szczepień przebiega tam w podobnym tempie jak we wszystkich regionach - podkreśliła.

Czytaj także: 

Jej zdaniem, "osoby, które się szczepią w Rzeszowie, ale są z innego miasta, też podnoszą tę statystykę". - Apeluję, by nie zastraszać społeczeństwa, nie siać dezinformacji, nie zniechęcać do Narodowego Programu Szczepień i opierać się na sprawdzonych, rzetelnych źródłach - podkreśliła gość audycji "W samo południe".

Posłuchaj
08:13 WSP__PR1_SC1 2021_04_06-12-23-56.mp3 Poseł PiS Marta Kubiak o postępach polskiego programu szczepień na COVID-19 ("Jedynka"/ W samo poludnie)

W rozmowie także komentarz gościa radiowej Jedynki do zaszczepienia się przez Szymona Hołownię. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącyMagdalena Ogórek

Gość: Marta Kubiak (poseł PiS)

Data emisji: 6.04.2021

Godzina emisji: 12.23


mbl

Czytaj także

"Druga Madera", "nie tego się oczekuje". Politycy opozycji komentują szczepienie Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:20
Szymon Hołownia oświadczył w sobotę na Facebooku, że skorzystał z błędu w systemie rejestracji szczepień i - jako 44-latek - przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19. Politycy opozycji, Robert Kropiwnicki i Paweł Bejda, ocenili w rozmowie z TVP Info, że to "błąd" i "wizerunkowa wtopa". Poseł PiS Wojciech Skurkiewicz przekonywał zaś, że szczepionki są "nadzieją dla nas wszystkich". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaszczepieni mogą być zwolnieni z niektórych obostrzeń. Minister zdrowia Niemiec przedstawił plan

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 18:43
- Osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 mogą wkrótce wrócić do normalnego życia - powiedział gazecie "Bild am Sonntag" federalny minister zdrowia Niemiec Jens Spahn. Dodał, że takich osób nie obowiązywałyby pewne ograniczenia związane z lockdownem.
rozwiń zwiń