Zdzisław Wolski: nie planujmy wakacji i większych wyjazdów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:52
- Najbliższe tygodnie będą dla nas wszystkich bardzo ciężkie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zdzisław Wolski, lekarz, poseł SLD. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że wyniki nowych zakażeń dają nadzieję, ale sytuacja w szpitalach nadal jest trudna. Minionej doby potwierdzono 14 910 nowych zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 638 zakażonych osób, a wyzdrowiało 18 120 osób.

twitter adam niedzielski 663.jpg
Minister zdrowia: obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia

- Jedno jest pewne - że najbliższe tygodnie będą dla nas wszystkich bardzo ciężkie - powiedział Zdzisław Wolski, pytany o dalszy przebieg epidemii. Jak wskazał, nikt tak naprawdę nie zna odpowiedzi na pytanie, jak długo jeszcze będziemy się zmagać z koronawirusem.

Posłuchaj
08:54 [ PR1]PR1 (mp3) 7 kwiecień 2021 12_24_22.mp3 Zdzisław Wolski: wakacji nie planujmy (Jedynka/W samo południe)

 

Poseł podkreślił, że jest wiele składowych obecnej sytuacji - to m.in. kondycja służby zdrowia i dyscyplina społeczna w zakresie przestrzegania zaleceń. Jednocześnie zwrócił uwagę, że epidemią zarządza też rząd. - Rządowi, niestety, też można bardzo wiele zarzucić - ocenił.

Gość Jedynki stwierdził, że dyscyplina rok temu była większa, ale w międzyczasie "nastąpiło poluzowanie epidemii" i "mieliśmy do czynienia z odwoływaniem epidemii przez premiera". - Przedstawiciele władzy popełniają co najmniej moralne wykroczenia paradując bez maseczek, wyjeżdżając gdzieś - dodał.

sputnik V 663.jpg
Słowacja: Instytut Kontroli Leków nie wydał zgody na stosowanie Sputnika V

Jak stwierdził, autorytet obecnej władzy jeśli chodzi o walkę z pandemią jest niewielki i tym w jakimś stopniu można tłumaczyć lekceważące podejście społeczeństwa do rządowych zaleceń.

W opinii posła, w tym roku nie należy planować wielkich wakacyjnych wyjazdów. - Jeśli już, to w niewielkim składzie, tam gdzie będzie można się izolować, gdzie będzie wolna przestrzeń, najlepiej własnymi samochodami a nie publiczną komunikacją - wyliczył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącyMagdalena Ogórek

Gość: Zdzisław Wolski (poseł SLD, Lewica)

Data emisji: 7.04.2021

Godzina emisji: 12.24

fc


Czytaj także

Marek Rutka o posłach bez maseczek: to nieodpowiedzialne, potrzebujemy mechanizmów walki z dezinformacją

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 13:29
- To nie do zaakceptowania, że ktoś w celach doraźnej walki politycznej bierze na szalę ludzkie życie i zdrowie – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Rutka z sejmowej komisji zdrowia, komentując nienoszenie maseczek podczas obrad przez niektórych posłów z Konfederacji, m.in. przez Grzegorza Brauna. Jak podkreślił, potrzebne są mechanizmy walki z dezinformacjami takimi jak negowanie istnienia pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces szczepień w Rzeszowie. Marta Kubiak: apeluję, by nie siać dezinformacji

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:13
- Informacje, które pojawiły się à propos Rzeszowa, są nieprawdziwe. Proces szczepień przebiega tam w podobnym tempie jak we wszystkich regionach - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Marta Kubiak z PiS. - Apeluję, by nie zastraszać społeczeństwa, nie siać dezinformacji, nie zniechęcać do Narodowego Programu Szczepień - dodała. 
rozwiń zwiń