Nowak wychodzi z aresztu. Latos: Tusk poinstruował sędziów, co mają robić

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 12:08
- W jakimś sensie Donald Tusk poinstruował sędziów, co mają robić w tej sprawie - tak w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia skomentował wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie ws. uchylenia aresztu dla Sławomira Nowaka, Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Jedynka/Polskie Radio

Według doniesień medialnych wyrok w sprawie uchylenia aresztu byłemu ministrowi w rządzie Donalda Tuska podjął sędzia ze Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Zdaniem Tomasza Latosa, Donald Tusk udzielił publicznej instrukcji sędziom, w piątkowym wywiadzie udzielonym w TVN24.

- W jakimś sensie Donald Tusk poinstruował sędziów, co mają robić w tej sprawie - powiedział i dodał, że "brakuje, aby Sławomir Nowak, albo mataczył, albo gdzieś się zaszył pod ziemię".


forum sławomir nowak 3 1200.jpg
Sąd nie przedłużył Nowakowi aresztu. Prokuratura: to umożliwia mu ucieczkę z kraju

Tomasz Latos wyraził obawy, w których będzie trzeba wytłumaczyć naszym wschodnim sąsiadom poniedziałkowy wyrok sądu.

- Ciekaw jestem, jak będziemy wyjaśniać Ukrainie, że w obrębie Unii Europejskiej, do której oni dążą, gdzie szanuje się praworządność, dochodzi do tego, że osoba w związku z przestępstwami popełnionymi na Ukrainie wychodzi na wolność - skomentował poseł PiS.

Czytaj także

Prokuratura z kolei poinformowała, że złoży zażalenie na wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie ws. uchylenia środku zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu dla Sławomira Nowaka. Prokuratura skargę ma złożyć do sądu apelacyjnego. Do momentu rozpatrzenia zażalenia - wegług prawa - Sławomir Nowak powinien zostać w areszcie.

- Prokurator powinien niezwłocznie takie zażalenie złożyć - powiedział gość radiowej Jedynki.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejrzewa Sławomira Nowaka o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, korupcję i pranie pieniędzy. W sumie Sławomir Nowak miał przyjąć ponad trzy miliony złotych łapówek. Zarzuty dotyczą głównie lat 2016-2019, gdy kierował ukraińską agencją drogową "Ukrawtodor".


Posłuchaj
09:18 PR1_MPLS 2021_04_12-12-27-21.mp3 Tomasz Latos o wyroku sądu ws. Sławomira Nowaka i sytuacji epidemiologicznej w Polsce (W samo południe/PR1)

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość) 

Data emisji: 12.04.2021

Godzina emisji: 12.27

bf

Czytaj także

"Każdy ma prawo do zmiany poglądów". Latos o transferze Pawłowskiej do Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:35
- Nie ukrywam, że jest to duże zaskoczenie, zwłaszcza teraz, gdy tyle mówi się o kwestiach światopoglądowych - przyznał w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos (PiS), mówiąc o transferze Moniki Pawłowskiej z lewicowej Wiosny do konserwatywnego Porozumienia. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Anita Kucharska-Dziedzic (Nowa Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek premiera Morawieckiego do TK. Radosław Fogiel zdradza szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 19:53
- Niektórzy negują to, co powinno być aksjomatem w polskim systemie prawnym. Wynika to z ich wirtualnych celów politycznych i jest wyrazem pewnej krótkowzroczności. Stąd wniosek premiera Mateusza Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos: jedynym programem PO jest chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 18:16
- Platforma Obywatelska nie pokazuje dobrych pomysłów, programu. Koncentruje się tylko na hejcie, na atakowaniu. Jedynym hasłem programowym dla PO jest obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy. A w demokracji potrzeba konstruktywnej opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
rozwiń zwiń