"To walka, napięcie rośnie". Wicemarszałek Sejmu o linii frontu w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:30
- Dzisiaj prawdopodobnie zginął kolejny żołnierz ukraiński. W ostatnim miesiącu liczba ataków jest największa od początku konfliktu - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Gosiewska. Wicemarszałek Sejmu przebywa aktualnie z wizytą na Ukrainie.
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: Forum/Zuma Press/Evgen Kotenko

Małgorzata Gosiewska do końca tygodnia przebywa z wizytą na Ukrainie. W środę 21 kwietnia polska delegacja wspólnie z litewskimi i ukraińskimi parlamentarzystami odwiedziła posterunek ukraińskiej armii w miejscowości Szyrokyne. Wicemarszałek Sejmu z Programem 1 Polskiego Radia rozmawiała tuż przed wjazdem do Awdijewki, miejscowości położonej przy głównej linii frontu.

Czytaj więcej
forum Ukraina Donbas Szyrokyne 1200.jpg
Wicemarszałek Sejmu na Ukrainie. Wizyta na linii frontu w Donbasie

Gość radiowej Jedynki podkreśliła, że "sytuacja na wschodzie Ukrainy jest coraz bardziej napięta". - Jadąc z Mariupolu, otrzymałam wiadomość, że prawdopodobnie zginął kolejny żołnierz ukraiński w związku z zaostrzoną sytuacją ze strony Rosji. W ostatnim miesiącu liczba ataków jest największa od początku konfliktu - powiedziała Małgorzata Gosiewska.

Marszałek Sejmu wskazała, że do działań udało jej się zmobilizować swoich odpowiedników po stronie litewskiej i ukraińskiej. - W ramach tzw. trójkąta lubelskiego spotkaliśmy się jeszcze wczoraj w Mariupolu - miejscu, które bardzo mocno kojarzy się z wojną na wschodzie - zaznaczyła gość radiowej Jedynki.

"To jest walka"

Wicemarszałek Sejmu wraz z polską delegacją odwiedziła również ośrodek dla dzieci "Kowczeh", znajdujący się kilka kilometrów od linii frontu. Dzieci z Pionerskiego w Donbasie otrzymały sprzęt komputerowy oraz słodycze i zabawki.

- Tutaj do pierwszej klasy właśnie poszły dzieci, które nie zaznały jeszcze w swoim życiu pokoju, bo de facto żyją cały czas w rejonie, w którym trzeba bać się o własne życie - podkreśliła Małgorzata Gosiewska.

Czytaj więcej
gosiewska forum 1200 .jpg
Wicemarszałek Sejmu na Ukrainie. Odwiedziła centrum pomocy dzieciom przy linii frontu w Donbasie

Gość radiowej Jedynki ocenia, że "sytuacja na Ukrainie nie idzie w dobrym kierunku". - Wola sprowokowania strony ukraińskiej jest coraz większa - stwierdziła wicemarszałek Sejmu. - To jest walka militarna i medialna - dodała.

Posłuchaj
05:19 _PR1_AAC 2021_04_22-12-30-04.mp3 Małgorzata Gosiewska o sytuacji na Ukrainie (Jedynka/W samo południe)

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Małgorzata Gosiewska (PiS)

Data emisji: 22.04.2021

Godzina emisji: 12.30

jp

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska w Kijowie: nie ma zgody na agresję Rosji na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 16:01
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska oddała w Kijowie cześć ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wydarzenie zorganizowano pod Ścianą Pamięci Żołnierzy Poległych za Ukrainę przed Monastyrem św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie ćwiczenia wojskowe na zaanektowanym Krymie. Uczestniczy w nich zaufany człowiek Putina

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 11:40
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu przybył w czwartek na zaanektowany w 2014 roku przez Rosję ukraiński Krym. Na półwyspie rosyjskie siły zbrojne przeprowadzą tego dnia duże ćwiczenia oddziałów Południowego Okręgu Wojskowego i wojsk powietrznodesantowych. Jak podała agencja RIA Novosti będzie to główny etap ćwiczeń odbywających się w ramach niezapowiedzianego sprawdzianu gotowości bojowej armii.
rozwiń zwiń