Prezes Alior Banku: bankowość w coraz większym stopniu przenosi się do świata cyfrowego

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:20
- Bankowość przenosi się w dużym stopniu do przestrzeni cyfrowej. Technologia ogromnie przyspieszyła. Wygrywa ten, kto jest w stanie dostarczyć usługi w sposób szybki, wygodny, intuicyjny - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia prezes Alior Banku SA Iwona Duda, pytana o sytuację bankowości w czasach pandemii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Africa Studio

Szczepienia PAP-1200.jpg
Szczepienia w zakładach pracy. Szef KPRM, zdradził kiedy ruszy rejestracja

- Jak każdy podmiot gospodarczy, musieliśmy się odnaleźć w nowej rzeczywistosci - powiedziała prezes Alior Banku SA Iwona Duda w Programie 1 Polskiego Radia, pytana o działalność świata bankowego w czasie pandemii.


Posłuchaj
07:34 _PR1_AAC 2021_04_26-12-26-05.mp3 Iwona Duda, prezes Alior Banku o bankowości w czasie pandemii (Jedynka/W samo południe)

 

- Bankowość w coraz większym stopniu przenosi się do świata cyfrowego. Ta technologia ogromnie przyspieszyła. Wygrywa ten, kto jest w stanie dostarczyć usługi w sposób szybki, wygodny, intuicyjny - dodała.

Jak zaznaczyła, wyzwaniem dla banków było trafienie do osób starszych. Zaznaczyła, że powstało wiele rozwiązań, które to ułatwiają. Wymieniła w tym kontekście wprowadzenie podpisu elektronicznego, Foto-ID jako metody weryfikacji dostępu do konta.

Warunki pandemii wymusiły dużo większe tempo, jeśli chodzi o wprowadzanie nowoczesnych rozwiążań - zaznaczyła prezes banku. 

Prezes banku informowała też o dodatkowych usługach telemedycznych. Więcej w rozmowie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek 

Gość audycji: Iwona Duda, prezes Alior Banku

Godzina emisji: 12.27

Jedynka/in./

Czytaj także

Badanie: coraz więcej Polaków korzysta z bankowości internetowej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 16:31
Z raportu NetB@nk Związku Banku Polskiego wynika, że w czwartym kwartale 2020 roku liczba aktywnych klientów bankowości internetowej wyniosła prawie 19 i pół miliona. 
rozwiń zwiń