Poseł Lewicy: PO trochę się pogubiła w międzypartyjnych machinacjach

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 13:40
- Szczególnie dziwna wydaje się ta konfiguracja eurosceptyków z Konfederacji, Solidarnej Polski, z gościnnymi występami Platformy Obywatelskiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Konieczny z Lewicy.
Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE
Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UEFoto: PAP/Rafał Guz

mateusz morawiecki pap 1200.jpg
Premier: dziękuję wszystkim, którzy wznieśli się ponad partyjne kalkulacje

Sejm przyjął we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za ustawą opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. 

Magdalena Ogórek poprosiła swojego gościa o skomentowanie głosowań sejmowych dotyczących ratyfikacji decyzji o zasobach EU.


Posłuchaj
07:03 _PR1_AAC 2021_05_05-12-33-07.mp3 Maciej Konieczny: Platforma Obywatelska trochę się pogubiła (Jedynka/W samo południe)

Pogubili się

Maciej Konieczny ocenił, że Platforma Obywatelska "trochę się pogubiła w swoich taktycznych międzypartyjnych machinacjach".

- My staraliśmy się myśleć o polskiej racji stanu. Jesteśmy przekonani, że w interesie gospodarczym, ale także dla polskiej demokracji i praw człowieka, kluczowe jest osadzenie naszego kraju w demokratycznej i solidarnej Europie - mówił poseł Lewicy.

Plan odbudowy dla Europy

Polityk przypomniał ponadto, że we wczorajszym głosowaniu nie chodziło tylko o zapewnienie finansowego wsparcia dla Polski. - To była ratyfikacja planu odbudowy dla całej Europy. Programu, który pozwoli Europie wyjść z kryzysu pandemicznego - tłumaczył.

Dodał, że ów plan jest niezbędny, ponieważ konkurujące ze sobą mocarstwowa światowe, jak Chiny czy Stany Zjednoczone, takie programy już uruchamiają. - Nie mieliśmy wątpliwości, że trzeba zagłosować za i to zrobiliśmy, po drodze starając się wywalczyć istotne rzeczy dla Polaków - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek 

Gość audycji: Maciej Konieczny (poseł Lewicy)

Godzina emisji: 12.27

pkur

Czytaj także

Fundusz Odbudowy po pandemii. Spotkanie prezydenta z ekspertami i politykami

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 04:05
Unijny Fundusz Odbudowy zostanie poddany szczegółowej analizie w Pałacu Prezydenckim. O 16 prezydent Andrzej Duda wraz z politykami i ekspertami spotka się w ramach Kolegium do spraw Polityki Międzynarodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego". Prezydent o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:57
- Nie mam żadnych wątpliwości, że Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem bardzo ważnym i bardzo nam potrzebnym - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego Fundusz Odbudowy jest niezwykle potrzebnym instrumentem całej Europie.
rozwiń zwiń