"Tego typu akcja zachęci dużą część nastolatków do szczepień". Wiceszef MEiN o wizytach lekarzy w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 13:33
- To istotne, aby pokazać młodym ludziom, na czym polegają korzyści ze szczepień - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski (PiS), wiceszef Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

szczepienie ozdrowieniec FREE 1200.jpg
Prof. Zajkowska o zachętach do szczepień: najistotniejsza skuteczność, nie ich charakter

- Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Zdecydowanie bardziej przekonujący będzie lekarz czy pielęgniarka, którzy wykonują zawód medyczny. Gdy będą zachęcać do szczepień, będą znacznie bardziej autentyczni niż nauczyciele - ocenił pomysł wizyt medyków w szkołach gość Jedynki.

Posłuchaj
09:15 Jedynka/W samo południe - 27.05.2021 Dariusz Piontkowski Dariusz Piontkowski: nauczyciele to rozsądni ludzie (W samo południe/Jedynka)

- Mamy nadzieję, że tego typu akcja zachęci dużą część nastolatków do tego, aby skorzystały ze szczepień - mówił minister. Zauważył, że to bardzo istotne, aby "pokazać młodym ludziom, na czym polegają korzyści ze szczepień nie tylko dla nich. ale dla ich rodzin i całego społeczeństwa".

Pozytywy odzew

Dariusz Piontkowski podzielił się także refleksjami na temat częściowego przywrócenia nauczania stacjonarnego. - Na razie nie mamy żadnych sygnałów negatywnych, a wręcz przeciwnie - zaznaczył. Z placówek napływa pozytywny odzew, ponieważ "większość nauczycieli, uczniów i rodziców czekała na powrót do szkoły". 

- Nauczyciele to rozsądni ludzie i wiedzą, że nie można w taki sposób wyolbrzymiony czy satyryczny postępować - odniósł się do obaw uczniów przed licznymi sprawdzianami. Jak zaznaczył, wszystko "odbyło się łagodnie". 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadziłaMagdalena Ogórek

Gość: Dariusz Piontkowski (PiS)

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 12.26

jb

Czytaj także

"Można zacząć być optymistą". Tomasz Latos o walce z pandemią COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 08:47
- Rośnie liczba ozdrowieńców, zaszczepionych. Widzimy metę, za miesiąc, dwa będzie możliwość w miarę normalnego funkcjonowania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Tomasz Latos.
rozwiń zwiń