"Polacy rozliczą opozycję z tych ostatnich tygodni". Semeniuk o głosowaniu w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 12:54
- Klasyczny marszałek Grodzki: dużo mówi, mało robi. (…) Natomiast Polacy rozliczą opozycję z tych ostatnich tygodni, silnej próby pokazywania, że KPO to zło – mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. 
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: Twitter/@MRPiT_GOV_PL

- Stało się tak jak się stało, z korzyścią dla Polaków. Jesteśmy w zasadzie ostatnim krajem w Europie, który ten dokument przyjął. (...) Teraz przystępujemy do ciężkiej pracy - podkreśliła wiceminister.  

senat free 1200.jpg
Będą kolejne wykluczenia z PO? Kierwiński: konsekwencje muszą być

Prowadzący Jerzy Jachowicz dopytywał o głosy nawołujące do podania się przez marszałka Grodzkiego do dymisji, co - ich zdaniem - powinno być konsekwencją kłopotliwego dla KO, głosowania w Senacie.

- Chciałabym, żeby marszałek Grodzki wyciągnął lekcję z wczorajszej sytuacji i z tego co się dzieje w opozycji. Oprócz politykierstwa i personalnych problemów i awantur nie dzieje się nic co by miało przełożenie na lepsze życie społeczne - uważa Semeniuk. 

Trudny wybór RPO

Wiceminister rozwoju pytana była również o wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. - Z Lidię Staroń znam od wielu miesięcy. Będąc u niej w biurze i widząc ilość "ludzkich spraw", jestem pewna, że jest odpowiednim kandydatem. Jej bezkompromisowość w kwestiach politycznych oraz apolityczność jest ogromna – podkreśliła Semeniuk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy

Posłuchaj
07:16 Jedynka/W samo południe - 28.05.2021 Olga Semeniuk Olga Semeniuk: chciałabym żeby marszałek Grodzki wyciągnął lekcję z tego co się wczoraj stało ("W samo południe"/PR1)

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącaJerzy Jachowicz 

Gość: Olga Semeniuk (wiceminister MRPiT)

Data emisji: 28.05.2021

Godzina emisji: 12.24