"Hejt i nienawiść". Kubiak o atakach na TVP po powrocie Tuska

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 13:36
- Wracamy do tego, co było, do agresji i do hejtu na dziennikarzy, a szczególnie TVP i tych mediów, które są niezależne od pieniędzy zagranicznych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Marta Kubiak.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock/ Alexandros Michailidis

Donald Tusk w Sejmie był pytany przez dziennikarza TVP o zmianę swojego stanowiska ws. Sławomira Nowaka. Nowy przewodniczący PO unikał odpowiedzi, formułował osobiste uwagi pod adresem reportera, a osoby towarzyszące Tuskowi, próbowały odizolować dziennikarza, żeby nie mógł zadawać pytań. 

Posłuchaj
08:43 Jedynka/ W samo południe - 6.07.2021 Marta Kubiak Marta Kubiak o zachowaniu Donalda Tuska wobec dziennikarzy TVP (Jedynka/W samo południe)

- Mam wrażenie, że wracamy do tego, co było - powiedziała Marta Kubiak. Jak zauważyła, przy niewygodnych sprawach pojawia się ktoś, kto uniemożliwia zadanie pytania Tuskowi i dzieje się wręcz siłą. Przypomniała, że pojawiły się też groźby do dziennikarzy, że TVP trzeba zlikwidować.

forum-0605085062-2.jpg
"Tusk nie zakłamie rzeczywistości, którą zbudował w czasie swoich rządów". Formela o sprawie Nowaka

- Media zagraniczne, które są zasilane przez zagraniczne pieniądze dalej będą wspierały pana Donalda Tuska - stwierdziła Kubiak. - Wracamy do tego, co było, do agresji i do hejtu na dziennikarzy, a szczególnie TVP i tych mediów, które są niezależne od pieniędzy zagranicznych - dodała.

Jej zdaniem "Donald Tusk zatrzymał się w takiej swojej bańce siedmioletniej, gdzie media - szczególnie niemieckie - wychwalały, jaki to on nie jest wspaniały".

Czytaj także:

Jednocześnie podkreśliła, że "Polakom jego powrót nie kojarzy się z niczym dobrym".

- Wszyscy pamiętamy podniesienie wieku emerytalnego i łamanie wszystkich obietnic. Wszyscy pamiętamy to, jak wypowiadał się, że on się nie wybiera do Brukseli, że nie zamierza tego zrobić - powiedziała poseł.

- Hejt i nienawiść - ta sytuacja będzie coraz bardziej zaostrzana - podkreśliła. Wskazała, że już w przemówieniu Tuska w sobotę było widać i słychać jaki był nerwowy jaki był spięty, co ma związek z sytuacją jego najbliższych współpracowników i zarzutów dla Sławomira Nowaka.

Źródło: TVP Info/Tusk usłyszał pytanie i aż się zatrzymał. Oburzające zachowanie polityka

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącaMagdalena Ogórek 

GośćMarta Kubiak (poseł PiS)

Data emisji: 06.07.2021

Godzina emisji: 12.28

fc

Czytaj także

Tusk broni Nowaka. Dr Karnkowski: to pokazuje, że ma dużo do stracenia w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 10:06
- Jest to sygnał, który pokazuje, że ma dużo do stracenia w tej sprawie i może ona jeszcze się przenieść na niego. To, że Donald Tusk obawia się politycznej zemsty można włożyć między bajki. Coś Donald Tusk ma do ukrycia i stąd taka obrona - powiedział o wypowiedzi byłego premiera dr Krzysztof Karnkowski, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawa między nim, prokuraturą i sądem". Tusk odcina się od Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 17:00
- To jest sprawa między prokuraturą, sądem i Sławomirem Nowakiem - tak Donald Tusk, przewodniczący PO, były premier skomentował konferencję prasową prokuratury, na której przedstawiono zarzuty wobec byłego ministra. 
rozwiń zwiń