Senator Lewicy: należy głośniej mówić o tym, że szczepienia są bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 15:35
- Potrzebna jest większa aktywność w kwestii informowania ludzi, którzy nie chcą się szczepić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator Lewicy, lekarz Wojciech Konieczny. Gość Jedynki powiedział, że warto apelować w tej sprawie, wykorzystując z pomocy osób z autorytetem, a także Kościoła.
Wojciech Konieczny, senator Lewicy
Wojciech Konieczny, senator LewicyFoto: Polskie Radio

shutterstock_ szczepienie szczepionka 1200 free.jpg
Prof. Andrzej Fal: powolne szczepienia sprzyjają powstawaniu kolejnych wariantów wirusa

- Nie wiemy dokładnie, jak wiele osób przechorowało COVID-19. Specjaliści spierają się w tej kwestii - mówił senator Wojciech Konieczny, lekarz neurolog, pytany o to, czy czwartej fali pandemii można uniknąć.

- Między innymi od tego będzie zależało, jak rozwinie się sytuacja. Jeśli osób zakażonych było więcej niż w statystykach, wówczas być może czwarta fala będzie mniejsza […]. Niestety, jeśli chodzi o szczepienia, wydaje się, że do końca września nie osiągniemy etapu, w którym będziemy bezpieczni - dodał.


Posłuchaj
09:05 _PR1_AAC 2021_07_07-12-28-46.mp3 Senator Wojciech Konieczny, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy o rozwoju pandemii i sytuacji na Lewicy (Jedynka/W samo południe)

Senator powiedział, że należy informować o tym, że szczepienia są bezpieczne, apelować, także poprzez autorytety, także za pośrednictwem Kościoła. W jego ocenie może to być skuteczne również w przypadku osób starszych.

Zaproponował, by informacje o szczepionkach mogłyby być wyświetlane podczas programów telewizyjnych, na przykład na paskach informacyjnych.

***

Senator mówił także o tym, że dojdzie do kongresu zjednoczeniowego SLD i Wiosny, w wyniku czego powstanie partia Nowa Lewica. Dodał, że będzie miało miejsce połączenie programów obu partii.

Więcej w rozmowie.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: prof. Wojciech Konieczny (senator, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy)

Data emisji: 07.07.2021

Godzina emisji: 12.28

Jedynka/IAR/in./ans 

Czytaj także

Certyfikat UE na wakacjach. Płomecka: przed wylotem sprawdźmy, czy nie wprowadzono dodatkowych restrykcji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 13:40
- Jeśli jakiś kraj uzna, że sytuacja epidemiologiczna się pogorszyła, istnieje zagrożenie dla zdrowia publicznego, czy związane z nowymi mutacjami koronawirusa, może wprowadzić dodatkowe ograniczenia - mówiła Beata Płomecka, komentując przepisy dotyczące certyfikatu UE, ułatwiającego podróże. W wyjątkowych przypadkach państwa Unii mogą wprowadzić dodatkowe obostrzenia, muszą jednak poinformować o tym pozostałych członków UE i Komisję Europejską. To oznacza, że choć warto mieć unijny certyfikat, dodatkowo trzeba upewnić się przed wylotem, jakie restrykcje obowiązują w kraju, do którego się wybieramy.
rozwiń zwiń